Home Genel Diablo Immortal bazı Samsung telefonlarda çalışmıyor

Diablo Immortal bazı Samsung telefonlarda çalışmıyor

0
Blizzard, bu ülkelerde 'Diablo Immortal'ı yayınlamayacak

Bu hafta çıkan Diablo Immortal oyunu, Exynos yonga seti kullanan Samsung telefonlarda düzgün çalışmıyor.

Son dönemin en dikkat çekici mobil oyunlarından biri olan Diablo Immortal, geçtiğimiz hafta Android, iOS ve PC platformlarında oyun severlerle buluştu. Blizzard’ın dört yıl önce duyurduğu, o günden beri heyecanla beklenen yeni Diablo oyunu, dünyanın dört bir yanında oyun severler tarafından ilgiyle karşılandı. Ancak yeni Diablo oyununu oynamak için telefonlarının başına geçen bazı Samsung kullanıcıları, Immortal’ı oynayamadıklarını fark etti.

Oyun yayınlandıktan kısa süre popüler sosyal medya platformu Reddit’te Samsung kullanıcıları Diablo Immortal’ı oynayamadıkları hakkında şikayetlerini dile getirmeye başladı. Bu şikayetlerin sayısı hızla arttı. Kısa süre sonra bu sorunun Samsung’un kendi yonga seti olan Exynos’u kullanan modellerde olduğu anlaşıldı. Exynos kullanan bu telefonlarda oyunu oynamak neredeyse imkansızdı. Çünkü ya sürekli çöküyordu ya da görüntüler ve grafikler düzgün yüklenmiyordu.

Bu şikayetlerin sayısının hızla artmasının ardından Blizzard da olaya dahil. Blizzard sözcüsü Reddit’te konu hakkında bir açıklama yaparak, Exynos yonga setini kullanan Samsung Galaxy cihazlara özel olan bu sorunun sebebini anlayıp sorunu çözmek için araştırmalara başladıklarını söyledi. Blizzard aynı zamanda sorun düzelmezse bir süre bu cihazlarda Immortal’ı indirmeye kapatabileceklerini de açıkladı.

Yeni Diablo oyununda sorunla karşılaşan Samsung Galaxy modellerini arasında hem Galaxy S10, Galaxy Note 10 ve Galaxy A51 5G gibi daha eski modeller hem de Galaxy S22 gibi şirketin en son çıkan telefonları yer alıyor. Bu modellerin tek ortak özelliği ise Exynos yonga seti kullanıyor olmaları. Qualcomm’un Snapdragon yonga setini kullanan Samsung telefonlarında ise şu ana kadar Diablo oyunuyla ilgili herhangi bir sorunla karşılaşılmadı.

Elon Musk Twitter anlaşmasını iptal etmekle tehdit etti

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version