Sony, yeni bir PS5 modeli üzerinde çalışıyor

ps6

Microsoft Xbox Series X, Series S, PlayStation 5 veya diğer oyun konsollarını düşündüğümüzde cihazların birbirine benzer pek de farklı özellikler sunmadığını söyleyebiliriz. Sony şimdi yeni model PS5 ile bunu tersine çevirmeyi hedefliyor.

Sony yeni PS5 modeli için fiziksel bir disk sürücüsü olmayan modeli üzerinde çalışıyor, gelen raporlarda ayrıca firmanın  üçüncü bir varyantın yolda olduğunu gösteriyor. İlginç bir şekilde, Japon teknoloji devi, en yeni nesil PS5 konsollarında şimdiden küçük değişiklikler yapıyor. Ancak yeni bir değişiklik, yeni konsolların tasarımında köklü bir değişiklik getirebilir gibi görünüyor. Görünüşe göre, PS5’in gelecek sürümlerinde çıkarılabilir bir disk sürücüsü olabilir.

Sony

Rapora göre marka, PS5’i arkada bulunan bir USB Type C bağlantı noktası üzerinden konsola bağlanacak çıkarılabilir bir disk sürücüsü ile piyasaya sürmeyi planlıyor. Bu aynı zamanda Sony’nin harici optik sürücüyü konsolla birleştirmeyi seçebileceği anlamına gelir. Bununla birlikte, şirketin bu harici sürücüyü ayrı olarak satmayı seçmesi de tamamen olası diyebiliriz.

Şirket genellikle her 3 ila 4 yılda bir konsolunun yeni çeşitlerini piyasaya sürüyor. Bu nedenle, yeni PS5 modelinin önümüzdeki iki yıl içinde piyasaya sürülmesi şaşırtıcı olmayacaktır. Ancak Slim veya Pro modellerinden farklı olarak, marka bu sefer ayrılabilir bir disk sürücüsü getirmeyi planlıyor gibi görünüyor. Bu aynı zamanda PlayStation 5’in üretim maliyetini de düşürebilir bu şekilde kullanıcılara daha uygun fiyatta satışa sunabilir.

Google Pixel Watch fiyatı ve renk seçenekleri belli oldu


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir