vivo X Fold+ performans testinde görüldü

vivo x fold s

Nisan ayında çıkan vivo X Fold’un daha gelişmiş bir versiyonu olan vivo X Fold+, AnTuTu performans testinde görüldü.

Bildiğiniz gibi vivo, yeni katlanabilir telefonu vivo X Fold’u nisan ayında piyasaya sürdü. vivo X Fold’un çıkışının ardından katlanabilir telefonunu daha da geliştirmek için çalışmalarını sürdüren Çinli telefon üreticisi, X Fold’un daha gelişmiş bir versiyonu olan vivo X Fold+’ı çok yakında piyasaya sürecek.

vivo henüz yeni katlanabilir telefonunu ne zaman tanıtacağı konusunda resmi bir açıklama yapmamış olsa da gelen son sızıntılar telefonun çıkışının oldukça yakın olduğunu gösteriyor. Geçtiğimiz günlerde sızdırılan görselleriyle gündemimize taşınan X Fold+, bu kez de AnTuTu performans testinde görüldü.

vivo X Fold+

vivo X Fold+, tasarım olarak X Fold ile aynı olacak. İki telefon arasındaki asıl farklar teknik özellikler tarafında karşımıza çıkacak. Bildiğiniz gibi X Fold, Snapdragon 8 Gen 1 yonga setinden güç alıyor. X Fold+ ise Qualcomm’un yeni yonga seti Snapdragon 8+ Gen 1’den güç alacak. Telefonun Snapdragon 8+ Gen 1 kullanacağı yönündeki iddialar, AnTuTu’da yer alan bilgilerle doğrulanmış oldu. Öte yandan telefonun AnTuTu’da test edilen versiyonunun 12 GB RAM ve 512 GB depolama alanına sahip olduğu görülüyor.

vivo X Fold+, AnTuTu performans testinden aldığı 1,100,438 puanla oldukça iddialı olduğunu gösterdi. Bu puan X Fold+’ı en güçlü telefonlar listesinde ilk sıraya yerleştirmese de üst sıralarda yer almasını sağlıyor. Ancak daha önemlisi bu puan, X Fold+’ın piyasadaki en güçlü katlanabilir telefon olacağına işaret ediyor. Çünkü bu puanla X Fold+ hem Samsung katlanabilir telefonların hem de Xiaomi Mix Fold 2’nin önünde yer alıyor.

X Fold+ ile birlikte gelecek bir diğer geliştirme de şarj hızı konusunda olacak. X Fold gibi X Fold+ da 4600 mAh’lık bir batarya ile geliyor ama bu kez şarj hızı 66W’dan 80W’a çıkıyor.

Ekran ve kameralar konusunda vivo X Fold ile X Fold+ arasında kayda değer bir fark olması beklenmiyor. X Fold gibi X Fold+ da 6.53 inçlik AMOLED bir dış yüzey ekranı ve 8.03 inçlik AMOLED bir ana ekranla gelecek. Her iki ekranın da yenilenme hızı 120Hz olacak.

X Fold+’ın dörtlü arka kamerası 50 megapiksellik bir ana lens, 48 megapiksellik bir geniş açılı lens, 12 megapiksel portre lensi ve 8 megapiksellik periskop lensten oluşuyor. Telefonda biri dış yüzeyde biri içeride olmak üzere iki selfie kamerası yer alıyor.

Z kuşağı Google yerine TikTok kullanıyor