Ana sayfa Genel PlayStation 5 selefine oranla çok daha az güç tüketecek

PlayStation 5 selefine oranla çok daha az güç tüketecek

Sony’nin önümüzdeki yılın sonlarına doğru satışa sunması beklenen konsolu PlayStation 5 hakkında bazı yeni detaylar ortaya çıktı. İşte ayrıntılar.

Bilindiği üzere hem Sony, hem de Microsoft şu aralar yeni nesil konsolları üzerinde çalışıyorlar. Eğer büyük bir aksilik yaşanmazsa iki ismin de yeni konsollarını 2020 sonlarına doğru satışa sunması bekleniyor.

Microsoft yeni nesil konsolu ile ilgili bilgi vermekten kaçınırken, Sony, PlayStation 5 hakkındaki açıklamalarına bir yenisini daha ekledi.

Malum, daha önce PlayStation 5’in teknik özellikleri açıklanmıştı. Hatta canlı demolarla cihazın yükleme süresinin PS4’e oranla çok daha hızlı olacağı gözler önüne serilmişti.

PS5 güç tüketimiyle göz dolduracak

Şimdi ise PS5’in dinlenme modundaki güç tüketimine ilişkin bazı bilgiler verildi. Sony tarafından yapılan açıklamaya göre yeni nesil PlayStation konsolu dinlenme modundayken yalnızca 0.5W enerji tüketecek. Bu tüketim miktarının PS4’e oranla kat ve kat daha az olduğunu söylemek mümkün.

Elbette önemli olan cihaz satışa sunulduğunda vaat edilenlerin gerçekleşmesi. Zira yeni bir konsol çıkacağı zaman önceden vaat edilenlerle, final sürümünde kullanıcıya sunulan özellikler her zaman birbirini tutmuyor.

21. yüzyılın en iyi 10 oyunu için tıklayın

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Türkiye corona virüsü vaka sayısı

Türkiye corona virüsü vaka sayısı – 4 Nisan 2020

Türkiye'de corona virüsü vaka sayısı ve ölüm sayısı günden güne artış gösteriyor. Günlük resmi olarak açıklanan vaka sayılarını sizlere aktarıyor olacağız. Çin'in Wuhan kentinde 2019'un...

Son Haberler