Home Genel Twitter çalışanı şok bir açıklama ile gündemde

Twitter çalışanı şok bir açıklama ile gündemde

0
Twitter çalışanı şok bir açıklama ile gündemde

Twitter 6 Ocak ayaklanmasındaki rolü ile bir kez daha gündemde. Salı günü yapılan bir duruşmada, 6 Ocak saldırısını araştıran House Select Komitesi yeni bir rapor yayıladı.

6 Ocak’ta şiddet yaşanacağı konusunda uyarmaya çalıştıklarını söyleyen eski bir Twitter çalışanı ifadesini verdi. Komite, eski Başkan Donald Trump’ın 6 Ocak’ta Washington D.C.’de “vahşi” bir protesto sözü verdiği 19 Aralık tarihli bir tweet’e işaret etti. Tweet, destekçilerine “bir eylem çağrısı ve bazı durumlarda bir silah çağrısı olarak hizmet etti” dediler.

5 Ocak’a kadar eski Twitter çalışanı protestonun şiddete dönüşeceğinin açık olduğunu, ancak “müdahalenin gelmediğini” söyledi. Komite, kaydedilen ifadede sesi gizlenen eski çalışanın kimliğini belirlemedi. Temsilci Jamie Raskin, eski çalışanın “platform ve içerik denetleme politikalarından sorumlu ekipte olduğunu” ve 2020 ile 2021 boyunca şirkette çalıştığını söyledi. Çalışan, “Gördüklerime müdahale etmezsek insanların öleceği gerçeğini dile getiriyor, bekliyordum ve yükseltmeye çalışıyordum” dedi. “Ve 5 Ocak’ta hiçbir müdahalenin gelmediğini fark ettim.”

Çalışan ayrıca, Trump’ın bir başkanlık tartışması sırasında Proud Boys’a “geri dur ve beklemede kal” dediği yorumlarının ardından 2020’nin başlarında Twitter’ın kurallarını değiştirmeyi düşündüğünü, ancak şirketin nihayetinde bunu yapmayı reddettiğini belirtti.

Başka bir platform kullanıcısının askıya alınmadan Trump ile aynı eylemleri yapıp yapamayacağı sorulduğunda, çalışan “hayır” yanıtını verdi. Platformun Trump’ın tercih ettiği sosyal medya platformu olmanın getirdiği kötü şöhretten keyif aldığını belirttiler.

Apple Car’ın son tasarım detayları, başlangıcından 8 yıl sonra ortaya çıktı

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version