Ana sayfa Genel Eski VW çalışanı Oliver Schmidt, hakime “Volkswagen beni kullandı” dedi

Eski VW çalışanı Oliver Schmidt, hakime “Volkswagen beni kullandı” dedi

Bu hafta Alman otomobil üreticisi Volkwagen’in emisyon skandalı ile bağlantılı olarak cezalandırılması beklenen VW’de yönetici olarak görev yapan Oliver Schmidt, hakime çalıştığı şirketin kendi çıkarları doğrultusunda kullandığını söyledi.

Oliver Schmidt, Detroit’teki ABD Bölge Mahkemesinde Volkswagen’in 30 milyar dolarlık büyük bir dizel emisyon skandalı ile ilgili suçlamalarla karşı karşıya.

Federal mahkemede açılan bir mektuba göre, Schmidt, ABD’li yargıç Sean Cox‘a “Dizel skandalında kendi şirketim tarafından kötüye kullanıldığını hissediyorum” dedi. Mektup Almanya’nın Bild am Sonntag gazetesinde de yayınlandı. Volkswagen Group sözcüsü devam ABD’de yapılan mahkeme ile ilgili yorum yapmayı reddetti. Schmidt, bir itiraf anlaşması ile, ABD devlet kurumlarını yanıltmaya ve temiz hava yasasını ihlal etmeyi planladıklarını kabul etti. Bu uzlaşma ile yedi yıla kadar hapis ve 40,000 dolar ile 400,000 dolar arasında bir para cezasına çarptırıldı.

ABD’li savcılar sekiz eski Volkswagen yöneticisini suçladı.

Schmidt, Şubat 2015‘e kadar Michigan’daki Auburn Hills’de bulunan VW şirketinde çalışıyordu. Burada çevre ve mühendislik departmanından sorumluydu ve burada emisyon değerlerini denetlemekle görevliydi. Savunmasında VW dizel motorlu araçlarda emisyon değerleri ile oynayan bir cihaz bulunduğunu, VW’nin yaklaşık on yıldır emisyon değerleri ile oynadığını söyledi.

Apple’ın CEO’su Tim Cook, geliştiricilerin Çin App Store’dan 17 milyar dolar kazandıklarını açıkladı

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler