Ana SayfaGenelTikTok, gençlerin yayınlarından bazı videolara yaş kısıtlaması getirecek

TikTok, gençlerin yayınlarından bazı videolara yaş kısıtlaması getirecek

Şubat ayında TikTok, gençlere yönelik güvenlik özelliklerini artırmak amacıyla belirli içerik türlerine yaş kısıtlaması getirmenin yeni yolları üzerinde çalıştığını söyledi. İşte detaylar.

Şimdi şirket, “önümüzdeki haftalarda” kullanıma sunmayı planladığı İçerik Düzeyleri adlı derecelendirme sistemi hakkında daha fazla bilgi paylaşıyor. TikTok, yaklaşımını film ve video oyunu endüstrisi tarafından kullanılan derecelendirme sistemleriyle karşılaştırdı. Genç kullanıcılarının yayınlarından daha “yetişkin” temalara sahip videoları filtrelemek için kolları sıvadı. Yeni düzenleme TikTok’un kurallarını ihlal etmeyecek ancak uygulamanın genç kullanıcıları için uygunsuz olabilecek videolar için geçerli olacak.

TikTok, gençlerin yayınlarından bazı videolara yaş kısıtlaması getirecek

Değişiklikle birlikte, 13 ila 17 yaş arasındaki gençler “yetişkinlere uygun veya karmaşık temalar” içeren bir videoyla karşılaştığında, bunun yerine videonun yaş kısıtlaması olduğuna dair bir bildirim görecekler. “Bir videonun olgun veya karmaşık temalar içerdiğini, örneğin genç izleyiciler için çok korkutucu veya yoğun olabilecek kurgusal sahneler içerdiğini tespit ettiğimizde, 18 yaşından küçüklerin TikTok’ta izlemesini önlemeye yardımcı olmak için videoya bir olgunluk puanı tahsis edilecektir” diye açıklıyor TikTok bir blog gönderisinde.

Şirket, bu olgunluk puanlarını nasıl belirleyeceğini veya videolarını sınıflandırmak için hangi kriterleri kullanacağını paylaşmadı. Şirke, özelliğin hala “erken sürüm” olduğunu ve gelecekte ek yetenekler eklemeyi planladıklarını kaydetti. Şirket yöneticileri daha önce platform kullanıcılarının ne tür içeriklerle rahat edeceklerini seçmelerini de istediklerini belirtmişti.

IQOO 10 Pro özellikleri netleşti! Bu özelliğe sahip ilk telefon olacak!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting