Twitter kullanıcıları şaşkın! Hesaplar bir bir kapatılıyor

Twitter, tweet düzenleme ile ilgili yeni gelişme

Twitter, şifrelerini sıfırlamayı seçen belirsiz sayıda kullanıcının hesaplarını etkileyen bir “olay” açıkladı. Şirkete göre, geçen yıl bir ara ortaya çıkan bir “hata”, Twitter kullanıcılarının şifre sıfırlama işlemini başlattıktan sonra tüm cihazlarındaki hesaplarından çıkış yapmalarını engelledi.

Twitter kullanıcıları şaşkın! Hesaplar bir bir kapatılıyor! Twitter kısa bir blog gönderisinde, “Bir cihazda proaktif olarak şifrenizi değiştirdiyseniz, ancak başka bir cihazda hala açık bir oturumunuz varsa, bu oturum kapatılmamış olabilir” diye açıklıyor. “Web oturumları etkilenmedi ve uygun şekilde kapatıldı.”

twitter 2

Twitter, hatanın bir sonucu olarak bazı kullanıcıların oturumunu “proaktif olarak” kapattığını söylüyor. Şirket, sorunu 2021’de bir noktada meydana gelen “parola sıfırlamayı sağlayan sistemlerde bir değişiklik” ile ilişkilendirdi. Bir Twitter sözcüsü, bu değişikliğin ne zaman yapıldığını veya tam olarak kaç kullanıcının etkilendiğini açıklamayı reddetti. Sözcü, “Bunu çoğu insan için paylaşabilirim, bu herhangi bir zarara veya hesap uzlaşmasına yol açmaz” dedi.

Twitter, podcast işine giriyor

Twitter kullanıcıları şaşkın! Hesaplar bir bir kapatılıyor

Twitter, bunun sonucunda “çoğu insanın” hesaplarının güvenliğinin ihlal edilmeyeceğini belirtirken, paylaşılan cihazlar kullananlar veya geçen yıl kayıp veya çalınan bir cihazla uğraşanlar için haberler endişe verici olabilir.

Twitter GIF'lere yeni bir özellik ekliyor

Özellikle, Twitter’ın “olay”ı açıklaması, şirket, şirketi “büyük ölçüde ihmalkar” güvenlik uygulamalarıyla suçlayan bir ihbar şikayetinde bulunan eski güvenlik başkanının iddialarından sarsılırken geldi. Twitter, Elon Musk ile devam eden davasını gerekçe göstererek iddiaları ayrıntılı olarak ele almayı reddetti. Musk, 44 milyar dolarlık Twitter satın alma anlaşmasından çıkmak için yasal davasında ihbarcı iddialarını kullanıyor.

Google Pixel Watch fiyatları, kafalarda soru işareti oluşturdu


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir