Ana sayfa Haber Sahte coronavirüs haberleri yayan Twitter hesapları kapatılıyor

Sahte coronavirüs haberleri yayan Twitter hesapları kapatılıyor

Coronavirüs nedeniyle dünyada büyük bir panik yaşanırken, İngiltere sahte coronavirüs haberleri yayan Twitter hesaplarını kapatmak üzere harekete geçti.

Bu hesapların arasında, İngiltere’de ünlü bir hastanenin hesabını “taklit” eden sahte bir hesap da yer alıyor. Bu sahte hesapta panik yaratıcı coronavirüs haberleri yayınlanıyor ve ülkenin karantina altına alınması çağrısı yapılıyor.

Sahte coronavirüs haberleri mi yapılıyor?

Bu tür girişimlerin, halk arasında panik yaratarak ciddi ekonomik zararlar yaratmak amacını taşıdığını öne süren İngiliz hükumeti şimdi tüm bu sahte hesapları kapatmak üzere harekete geçti.

NHS, yani Ulusal Sağlık Sistemi tarafından takip edilen bu sahte hesaplar için Twitter, Facebook ve Instagram üzerinde klonlarının açıldığı da vurgulanıyor.

İngiltere’de paniğin yayılmasına neden olan Andover Hospital isimli sahte hesabı ise kimin açtığının tespit edilememesi de dikkat çekiyor. Bu hesabı açan kişilerin, profesyonel derecede önlemler alarak kendilerini sakladıklarının altı çiziliyor.

Öte yandan, İngiliz sağlık otoritesi NHS’nin bile Twitter’da 800’den fazla sahte hesabı oluşmuş durumda. İngilizler, doğru hesabın “mavi tık” ile işaretlendiğini de hatırlatıyor.

İngiltere şimdi, tüm bu sahte haberleri yayanlarla savaşmak için uzman bir ekip görevlendirdiğini de açıkladı.

Stanford coronavirüs nedeniyle dersleri online’a taşıyor

Coronavirüs hakkında yayılan “komplo teorisi” açıklamalardan biri de, virüsün dünyadaki ticaret savaşlarında aynı cephede yer alan Çin ve İngiltere’ye zarar vermek amacıyla geliştirilen bir biyolojik silah olduğunu söylüyor. İngiltere’yi karıştırmak için bu kadar yoğun bir “sahte hesap” saldırısının da düzenlemesi, bu tür komplo teorisi iddialarının yeniden gündeme gelmesine neden olabilir mi?

Siz coronavirüs salgını hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bizimle de paylaşın.

Sahte coronavirüs

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler