Ana SayfaDonanımVR gözlükler ameliyatlarda kullanılabilir!

VR gözlükler ameliyatlarda kullanılabilir!

Sanal gerçekliğin ameliyat sırasında ağrıyı hafifletebileceğine dair daha fazla kanıt var. MIT News, Boston’daki Beth Israel Deaconess Tıp Merkezi araştırmacılarının, VR kulaklık takan hastaların el ameliyatı sırasında daha az anesteziye ihtiyaç duyduğunu gösteren bir çalışma yayınladıklarını bildirdi.

VR gözlükler ameliyatlarda kullanılabilir! Ortalama bir geleneksel hasta sakinleştirici propofole saatte 750.6 miligram ihtiyaç duyarken, rahatlatıcı VR içeriğine (meditasyon, doğa sahneleri ve videolar gibi) bakan insanlar sadece 125.3 miligrama ihtiyaç duyuyor. Ayrıca daha erken iyileştiler ve anestezi sonrası üniteden 75 dakikaya karşılık ortalama 63 dakika sonra ayrıldılar.

Meta bir sonraki VR kulaklığı için tarih verdi!

Bilim adamları, VR’nin hastaları, aksi takdirde tüm dikkatlerini çekecek olan acıdan uzaklaştırdığını iddia ediyor. Bununla birlikte, araştırmacılar ayrıca, kulaklık takanların, VR’nin yardımcı olmasını bekleyerek ameliyathaneye gitmiş olabileceklerini ve potansiyel olarak sonuçları çarpıtabileceklerini de kabul ettiler.

Apple VR/AR Reality One

VR gözlükler ameliyatlarda kullanılabilir!

Beth Israel Deaconess’in ekibi, bu plasebo etkisini ortadan kaldırabilecek denemeler planlıyor. Bir takip denemesi, kalça ve diz ameliyatı geçiren hastalarda VR’nin etkisini de ölçecektir. Fransa’daki St. Jospeph Hastanesi’ndeki gibi geçmiş deneyler, teknolojinin hastaları yatıştırmaya yardımcı olabileceğini göstermişti.

Sony, PS VR2 için tarih verdi!

Sağlık hizmeti sunucularının cazibesi açık. Hastalar daha az acı çekebilir ve eve daha erken dönebilir. Bu arada hastaneler anestezik malzemelerinden en iyi şekilde yararlanabilir, ücretsiz iyileşme yatakları yapabilir ve bekleme sürelerini azaltabilir. Bir sağlayıcının VR kulaklıklarına harcadığı para, daha fazla hastaya ve daha kaliteli tedaviye izin verirse kendisi için ödeyebilir.

Ulefone Power Armor 16 Pro ses kalitesiyle şaşırttı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting