Otonom araçlar ne zaman trafiğe çıkacak?


Hayatımıza son birkaç senedir dahil olacağı iddia edilen otonom araçlar ne zaman trafiğe çıkacak. İşte bu konuyu masaya yatırıyoruz.

Dünyadaki en önemli iş kollarından birisi de hiç kuşkusuz otomobil sektörü. Global piyasanın dinamosu konumundaki bu sektör günümüze kadar belli dönemlerde daralma yaşasa da düzenli bir büyüme grafiği göstermişti. Özellikle teknolojinin gelişmesi ve araç fiyatlarının düşmesi, herkese otomobil sahibi olmanın kapılarını açmıştır.

Zira otomobil sektörünün hacminin son yıllarda nasıl arttığını görmek için öyle karman çurman grafiklere de bakmanıza gerek yok. Eğer İstanbul gibi bir şehirde yaşıyorsanız, perdenizi sıyırıp bir süre dışarıyı izlemek, bu sektörün ne derece hareketli olduğunu anlamanıza yetecektir.

Dolayısıyla böylesine büyük bir pazar, rekabeti de beraberinde getirmiş durumda. Şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki belki de otomobil sektöründeki rekabet başka hiçbir sektörde yoktur. Böylesine bir ortamda üreticilerde kullanıcıları kendilerine çekebilmek adına ellerinden geleni yapıyorlar.

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte, araçlarında akıllı sistem teknolojilerini kullanan otomobil üreticileri bununla da yetinmeyip, sürücüsüz gidebilen araçlar üzerine önemli çalışmalar yürütüyorlar. Peki uzun süredir ismini duyduğumuz bu otonom araçlar ne zaman trafiğe çıkacak?


Bu Haberi Paylaş...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePin on PinterestShare on TumblrDigg thisBuffer this pagePrint this page

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git