Ana sayfa Genel Waymo sürücüsüz otomobil çalıştırmaya çok yakın

Waymo sürücüsüz otomobil çalıştırmaya çok yakın

Google’ın otonom sürüş teknolojileri geliştiren şirketi Waymo sürücüsüz otomobillerinde yeni bir evreye geçmeye hazırlanıyor. 

Araçta sadece yolcular olacak

Şirket, araç paylaşım servisini kullanan müşterilerine gönderdiği e-mail ile yakında araçlarında sürücü bulundurmayı sonlandıracağını açıkladı. Bu da şirketin ABD hükumetini otonom sürüş konusunda ikna ettiği ve yakında gerekli yasaların çıkacağı beklentisini duyurdu.

Ancak bu emaili alanlardan sadece iki müşteri mesajı teyit etti. Bunlar da servisin en eski iki müşterisi olarak tanınıyor.

Waymo’nun hazırlığı ise, şirketin artık güvenlik sürücüsü bulundurmadan araçların otonom olarak güvenli şekilde ilerleyecek seviyeye ulaştığını gösteriyor. Ancak Waymo tamamen sürücüsüz araçlarının ne zaman yollara çıkacağına dair kesin tarih vermedi.

Valve ofisine hırsız girdi Half Life 3 demosu çaldı!

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

PlayStation 5 çıkış tarihi

PlayStation 5 çıkış tarihi ve fiyatı!

Yeni nesil konsollar geliyor. 18 Mart tarihinde detayları paylaşılacak olan PS5 hakkında bilinen her şeyi derledik. İşte PlayStation 5 çıkış tarihi! PlayStation 4 satışa sunulalı...

Son Haberler