Home Akıllı Telefon iPhone 14’teki kamera sorunu çözülüyor

iPhone 14’teki kamera sorunu çözülüyor

0
iphone 14 pro

Bazı iPhone 14 modellerinde görülen kamera sorunlarının sebebini tespit eden Apple, yakında yayınlayacağı güncellemeyle bu sorunu çözecek.

Uzun süredir heyecanla beklenen iPhone 14 sonunda çıktı çıkmasına ama sorunsuz bir çıkış yaptı dememiz mümkün değil. Bir yandan yeni iPhonelardaki fiyat artışı özellikle Türkiye gibi ülkelerde bir pahalılık tartışmasını beraberinde getirirken, Amerika’da ise daha çok iPhone 14 ile iPhone 13 arasında özellik ve tasarım olarak ciddi bir fark olmaması gündemi meşgul etti.

Ancak yeni iPhonelarla ilgili sorunlar bunlarla da sınırlı kalmadı. iOS 16’nın en son sürümünü yüklemeyen kullanıcılar FaceTime ve iMessage gibi uygulamalarda sorun yaşarken, TikTok ve Instagram gibi bazı sosyal medya uygulamalarında da kameranın sağlıklı çalışmadığı ortaya çıktı. Hatırlayacağınız gibi daha dün de bazı kullanıcılar aşırı ısınma sorunundan şikayet etmeye başladı. Apple henüz bu ısınma problemiyle ilgili bir açıklama yapmamış olsa da, bir önceki şikayet olan kamera sorununa çözüm bulmuş gibi görünüyor.

Apple, iPhone 14 Pro ve 14 Pro Max modellerinde görülen kamera sorununun farkında olduklarını ve çok yakında bu sorunu ortadan kaldıracak bir güncelleme yayınlayacaklarını açıkladı. Kamera sorununu çözecek bu güncellemenin bir hafta içinde yayınlanması bekleniyor.

Yeni iPhone’daki yazılımsal bir sorun, TikTok ve Instagram gibi Apple’a ait olmayan uygulamaları kullanırken telefonun kamerasının kontrol edilemez bir biçimde titremesine sebep oluyordu. Bu yazılımsal hatayı tespit eden Apple, önümüzdeki günlerde yayınlayacağı güncellemeyle bu sorunu tamamen ortadan kaldırmayı umuyor.

Z kuşağı Google yerine TikTok kullanıyor

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version