Ana SayfaGundemGoogle Meet 25 kişiye kadar ortak ev sahipliği yapmanıza izin verecek

Google Meet 25 kişiye kadar ortak ev sahipliği yapmanıza izin verecek

Özellikle bugünlerde video konferans uygulamalarında bulunan karmaşıklık söz konusu. Koronavirüsle birlikte çoğu görüşmenin online yapıldığı bu dönemde şirketler video konferans özelliklerini iyileştirmeye çalışıyor. Google Meet de bu kapsamda yeni bir özellik aldı. İşte detaylar.

Google Meet yeni aldığı güncellemeyle bir toplantıda 25’e kadar yardımcı ev sahibine sahip olmanızı sağlayan yeni bir özellik aldı. Bu şekilde, siz elinizdeki işe odaklanırken katılımcıları sessize almak, anketleri başlatmak, Soru-Cevapları yönetmek ve daha fazlası gibi işler moderatörler arasında bölünebilecek. Bu özellik şimdiye kadar yalnızca Google Workspace for Education müşterileri tarafından kullanılabiliyordu. Artık kişisel Google hesaplarına sahip kullanıcılar da dahil olmak üzere masaüstü ve mobil cihazlarda Google’ın tüm Meet uygulamalarında bulunabilecek.

Google Meet 25 kişiye kadar ortak ev sahipliği yapmanıza izin verecek

Bunun da ötesinde, Google, toplantı sahipleri için ortak ev sahiplerine genişletilebilecek yeni kontroller sunuyor. Tüm toplantı sahipleri, ekranlarını kimlerin paylaşabileceğini sınırlayabilecek, kimlerin sohbet mesajı gönderebileceğini kontrol edebilecek. Ayrıca tek bir tıklamayla tüm sesleri kapatabilecek, toplantıyı herkes için sonlandırabilecek. Bunlara ek olarak “hızlı erişim” ayarıyla toplantıya kimlerin katılabileceğini ve nasıl katılabileceklerini de kontrol edebilecek.  Son özellik olan “Kişiler” paneli, toplantı sahiplerinin katılımcıları hızlı bir şekilde bulmasını sağlamak için güncellendi. Yeni özellikler önümüzdeki hafta web’de ve Android için Meet’te kullanıma sunulacak ve iOS sürümü ayın sonunda gelecek. Özellikler devrimsel nitelikte olmasa da video konferans yapan kullanıcıların işini kolaylaştıracaktır.

Google, kullanıcıların konum verilerini satan izleme aracını yasakladı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting