Twitter, şikayetlerin ardından görünümünde değişikliğe gitti

Twitter, şikayetlerin ardından görünümünde değişikliğe gitti

Twitter, bu haftanın başlarındaki tasarım güncellemelerine bir yenisi ekledi. Şirket, platormundaki düğmelerin göz yorgunluğu sebebiyle eleştirilen renk kontrastını yeniden ayarlıyor. İşte detaylar.

Bir süredir Twitter kullanıcıları platformdaki düğmelerin renk kontrastındaki yükseklik sebebiyle migren ya da göz ağrısı yaptığı yönünde eleştirilerde bulunuyordu. Şirket, bu konuyla ilgili adım atarak görünümündeki renk seçeneklerini göz sağlığına uygun olacak şekilde düzenledi.  Popüler bir sitenin tasarımını her değiştirdiğinde değişiklik iyi yönde de olsa anında geri bildirim gelir. Twitter’ın değişikliklerine de anında tepki verildi. Bazı Twitter kullanıcılarının zaman içinde güncellemeye alışması muhtemel. Ancak yeni tasarımın kafa karıştırdığını iddia edenler de var. Karışıklığın sebeplerinden biri, artık takip etmediğiniz kişilerde “takip et” butonunun siyah olması. Önceden tam tersi olan bu durum göz sağlığı açısından daha iyi olsa da mevcut kullanıcıların aklını karıştırmış gibi duruyor.

Twitter, şikayetlerin ardından görünümünde değişikliğe gitti

Bu denli büyük kitlelere sahip platformlar için herkesi memnun etmek neredeyse imkansız. Bir kesimin beğendiği özelliği mutlaka başka bir kesim beğenmeyebiliyor. Eski yüksek kontrast sistemi renk körü gibi kullanıcıları memnun ederken bazı kullanıcıları da rahatsız ediyordu. Twitter arayüzü için herkesi memnun edecek net bir çözüm yok diyebiliriz. Şirket bunu da göz önünde bulundurup şu anda erişilebilirlik menüsünde artırılmış renk kontrastını kullanıcıların ayarlamasına izin veriyor. Platform, bu şekilde her kullanıcı için kişiselleştirilmiş bir deneyim sunmayı planlıyor.

Google, kullanıcıların konum verilerini satan izleme aracını yasakladı

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir