Home Genel PlayStation 4 hala çılgınlar gibi satıyor!

PlayStation 4 hala çılgınlar gibi satıyor!

0
PlayStation Store

2021’in sonuna gelmiş olmamıza rağmen PlayStation 4 hala çılgınlar gibi satmaya devam ediyor. Çünkü insanlar PS5 bulamıyorlar. Bu yüzden de yılbaşı hediyesi olarak genel eğilim PS4’ten yana oldu.

PlayStation 4 hala çılgınlar gibi satıyor! Konsol sektörünün önde gelen isimlerinden biri olan Sony, geçtiğimiz yılın son çeyreğinde PS5’i satışa sunmuştu. Konsol devi, 2021 ikinci çeyrek sonuçlarına ilişkin yaptığı açıklamada bu konsolun şimdiye kadar 10.1 milyondan fazla sattığı açıkladı.

Peki 2013 yılında satışa sunulan ve yeni nesil konsollara rağmen hala popülaritesini kaybetmeyen PS4 şimdiye kadar ne kadar sattı?

Sony büyük merak oluşturan bu soruya da bir açıklık getirdi.

PlayStation 4 hala çılgınlar gibi satıyor!

2013 yılından bu yana yaklaşık olarak 8 senedir raflardaki yerini koruyan PS4 şimdiye kadar 120 milyon adet satmış durumda. Gerçekten de bu satış rakamının büyük bir başarı olduğunu söyleyebiliriz.

Muhtemelen önümüzdeki süreçte PS4 biraz daha satmaya devam edecektir. Fakat PS5 stoklarının bollaşması ve oyunların da yeni nesle özel hale gelmesiyle birlikte PS4 satışlarının sonlanacağını söylemek pek de yanlış bir ifade olmayacaktır.

Sony, PS4 ile bir önceki neslin tartışmasız lideri oldu. Aslında bu nesilde de şimdilik değişen bir şey yok. Keza PS5 satışları, Xbox Series satışlarının çok önünde. Aradaki farkın azalıp, azalmayacağını ise zaman gösterecek. Sonuç olarak bekleyip göreceğiz. Zira Xbox satışlarının da Game Pass sayesinde giderek arttığını göz ardı etmememiz gerekiyor.

Merakla beklenen PS Plus Ocak oyunları açıklandı

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version