Ana sayfa Oyun PlayStation 4 kırılması güç bir rekora imza attı!

PlayStation 4 kırılması güç bir rekora imza attı!

PlayStation 4 satış rakamları bugün açıklandı. 100 milyon konsol satışını geride bırakan PS4, yepyeni bir rekora imza attı.

Sony, PlayStation 2’nin 155 milyon adet satış başarını PS4 ile kıracak gibi görünüyor. 2019’un 3. çeyreğinde 3.2 milyon adet PS4 satışı gerçekleştirdiğini açıklayan Sony, toplamda satış rakamının 100 milyonu aştığını belirtti. Bu rakam ile PlayStation 2 ve Nintendo Wii’nin en hızlı satış yapan konsol rekoru da kırılmış oldu.

2013’te satışa sunulan PS4’ün 6 yıl gibi oldukça kısa bir sürede 100 milyonu devirmesi Sony’nin yüzünü fazlasıyla güldürüyor. 2023 yılına kadar destek verileceğini düşündüğüm PS4, muhtemelen bu 3-4 yıl içerisinde 55 milyon adetten fazla satarak PS2’nin de rekorunu kırarak en fazla satan ev konsolu olma unvanını eline alır.

Nintendo 3. çeyrekte ne kadarlık Switch satışı gerçekleştirdi?

Sony, rekor kırmak için PS5’in tanıtımından sonra PS4’ün fiyatında büyük bir indirime gidebilir. PS4’ün fiyatı 2020 sonunda 200 dolar seviyesine inerse bu rekor çok daha kısa süre içerisinde kırılabilir.

PlayStation’ın en büyük rakibi Xbox cephesi ise bu nesili bomboş geçti diyebiliriz. Xbox Game Pass sisteminden başka elle tutulur bir şey üretmeyen Xbox cephesi henüz konsol satışlarını açıklamadı. Ancak tahminlere göre şimdiye kadar maksimumda 50 ila 60 milyon arasında Xbox One satışı gerçekleştirilmiş olabilir.

PlayStation 4

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler