Omicron yüzünden tablet ve PC fiyatları yükseldi!

Top 10 Best Tablets 2016 scaled 1

Omicron varyantı sonrasında artan vaka sayıları tablet ve PC fiyatlarını tetikledi. Peki yükseliş bizleri ne kadar etkileyecek? İşte konu ile ilgili tüm detaylar.

Omicron yüzünden tablet ve PC fiyatları yükseldi! Malum uzun bir süredir pandemi sürecinin içerisinde bulunuyoruz. Pandemiden en çok etkilenen alan ise eğitim oldu. Covid vakalarının hızla arttığı tüm ülkelerde olduğu gibi Türkiye’de de salgının yayılma hızını azaltmak için bazı tedbirler alınmıştı. Bu tedbirlerden birisi de yüzyüze eğitim yerine uzaktan eğitime geçilmesi olmuştu.

Uzaktan eğitim sürecinde dizüstü bilgisayarlar ve tabletlerin fiyatında önemli artışlar gerçekleşti. Çünkü öğrencilerin EBA üzerinden ders dinlemelerinin en makul yolu diz üstü bilgisayarlar ya da tabletlerdi.

Neyse ki kademeli olarak yüzyüze eğitime geçilmesiyle birlikte tablet ve bilgisayar fiyatları da normale döndü.

Omicron yüzünden tablet ve PC fiyatları yükseldi

Omicron yüzünden tablet ve PC fiyatları yükseldi!

Şimdi tekrardan vaka sayılarının artması ile birlikte yeni dönemde okulların tekrardan uzaktan eğitime geçip geçmeyeceği büyük merak konusu olmuş durumda.

Eğer eğitim tekrardan uzaktan olacaksa iş bir kez daha tablet ve bilgisayarlara düşecek demektir. Dolayısıyla ülke genelinde tekrardan uzaktan eğitim söz konusu olursa tablet fiyatları bir kez daha yükselebilir. Elbette bu kesin demiyoruz. Fakat şu anda 1500 TL civarına hayli uygun fiyatlı tabletler satılıyor. Sizlere önerimiz eğer durumunuz varsa fiyatlar çok zamlanmadan makul bir tablet almanız yönünde olacaktır. Tabi ki yine de tercih sizlerin.

Dünya corona virüs tablosu – 29 Aralık