Son Windows 10 güncellemesi ses ayarlarını bozuyor

Windows 11, 20 Ekim'de gelebilir!

Microsoft, son zamanlarda yayınladığı hatalı güncellemeler ile adından söz ettirmeye devam ediyor.

Son Windows 10 güncellemesi ses ayarlarını bozuyor. Dünyanın en büyük yazılım şirketlerinden biriyken, giriştiği birçok yan pazar sayesinde unvanını da değiştirerek teknoloji markası hüviyetine bürünen Microsoft, yine de en çok Windows işletim sistemi ile birlikte anılıyor. Bu durumun farkında olan Amerikalı teknoloji devi, en son Windows sürümü olan Windows 11’i geliştirmeye devam ederken, diğer taraftan ise Windows 10 güvenlik yamalarını da ihmal etmiyor.

Microsoft 32 bit Windows

Ancak ünlü teknoloji devinin Windows 10 kullanıcıları için servis ettiği son güncelleme, hem şirketin hem de kullanıcıların başını derde soktu. Öyle ki 9 Ağustos günü servis edilen ve ismi Salı yaması olarak bilinen güncelleme sonrası birçok Windows 10 kullanıcısı ses sistemlerinde sorun meydana geldiği şikayetinde bulunmaya başladı.

Windows 10 Mayıs güncellemesi

Son Windows 10 güncellemesi ses ayarlarını bozuyor

Şikayetlerin ışık hızıyla artmasıyla birlikte konuyu araştıran Microsoft, gerçekten de KB5016616 kodlu güncellemenin yüklendiği bilgisayarın ses sistemine zarar verebileceğini duyurdu. Bunun anlamı, eğer bilgisayarınızı henüz güncellemediyseniz şimdilik bir müddet daha beklemenizde fayda var. Ancak söz konusu güncellemeyi yaptınız ve bir süredir de ses ile alakalı sorunlar yaşadığınızı fark ettiyseniz, işte sorununuzun muhtemel kaynağı bu güncellemedir.

Windows 10 radikal değişiklikleri

Böylesi bir durum içerisinde olan kullanıcıların şu an için yapabilecekleri en doğru hamle, ses sürücülerinin güncellenmesi olacaktır. Eğer bu hamle sorununuzu çözmeye yetmezse, o zaman Microsoft’un kısa süre içerisinde servis edeceğini düşündüğümüz yeni güncellemesini beklemeniz gerekecek.

Sony, PS VR2 için tarih verdi!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir