Ana sayfa Genel Windows 10 güncellemesi yeni problemler yaratıyor! İşte sorunlarının çözümü

Windows 10 güncellemesi yeni problemler yaratıyor! İşte sorunlarının çözümü

Neredeyse sürekli olarak sorun çıkaran Windows 10 güncellemesi yeni problemlerle yine geleneği bozmadı. Microsoft şirketi bu güncelleme ile ilgili büyük bir sorun yaşıyor. İşte bu problemi nasıl gidereceğinizin yöntemi.

Microsoft, Windows 10 güncellemesi yeni problemler ile haftaya başladı. KB4556799 olarak isimlendirilen bu güncelleme, normal şartlarda çeşitli ek sistem özellikleri getirecekti. Ayrıca güvenlik bakımından önemli bir katkıda bulunması bekleniyordu. Ne yazık ki istenildiği gibi olmadı ve kullanıcılar tarafından gelen şikayetlere göre ilginç problemlere neden oldu. Büyük çoğunluk ise ses sistemlerinde sorunlar ortaya çıktığını ve veri kaybı yaşandığını söyledi.

Windows 10 arızası nasıl giderilebilir?

Reddit, Microsoft ve Feedback Hub üzerinden çeşitli paylaşımlarda bulunan kullanıcılar, en çok ses sistemlerinden şikayet ediyordu. Windows 10 platformunun sürekli olarak problem çıkarması nedeniyle, çoğu insan bunları artık sıradan görüyordu. Ancak ilk defa ses sistemlerinde ağır bir arıza meydana geldi.

Windows 10 güncellemesi yeni problemler

ABD’li şirket Microsoft tarafından geliştirilen bu işletim sisteminin güncellemesi ile ilgili problemleri gidermek mümkün. Öncelikle ses sistemleri konusunda yaşanan sorunları gidermek istiyorsanız, ses geliştiricilerini devre dışı bırakıp Realtek sürücüsünü yeniden yüklemeniz yeterli olacaktır. Eğer tek problem ses olsaydı bunu yaparak işletim sistemini kullanmaya devam edebilirsiniz. Ancak sorunlar tahmin ettiğinizden çok daha fazla.

Bazı kullanıcılardan gelen bilgilere göre işletim sisteminde büyük bir veri kaybı yaşanıyor. Her ne kadar bu veri kayıplarının sadece şimdi ile sınırlı olduğu söylense bile, yine de pek güvenilir bulunmuyor. Kimileri de güncelleme sonrasında işletim sisteminin mouse gibi donanımları bulamadığını belirtti.

PlayStation 5 oyunları için geri sayım başladı!

Normal şartlarda böyle problemlerle karşı karşıya kalmayan kullanıcılar, ilk defa ciddi sıkıntılar yaşamaya başladı. Windows 10 güncellemesi yeni problemler için kesin çözüm istiyorsanız; Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik > Güncelleştirme geçmişini görüntüle > Güncelleştirmeleri kaldır bölümünden bu güncellemeyi iptal edebilirsiniz. Siz Windows 10 yeni güncellemesi ile ilgili ne tür sorunlar yaşıyorsunuz?

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler