BlackBerry efsanesi şimdi film olacak

BlackBerry efsanesi şimdi film olacak

Bir süre için BlackBerry telefonları oldukça popülerdi. Herkesin elinde olan o marka ardından kayıplara karıştı. Markanın popüler olduğu o günler çok geride kaldı. Ancak şimdi efsane geri geliyor. İşte detaylar.

Şimdi film stüdyoları, şirketin yeni bir filmde Google ve Apple’a karşı verdiği mücadeleyi kaybedene kadarki yükselişini ve düşüşünü sinemaya yansıtmak istiyor. Variety’ye göre, BlackBerry adını taşıyan yeni film Operation Avalanche yönetmeni Matt Johnson tarafından yönetiliyor ve yakın zamanda prodüksiyonu tamamladı. Variety, Jay Baruchel’i ve Glenn Howerton’ı filmde göreceğimizi iddia ediyor.

BlackBerry efsanesi şimdi film olacak

Ayrıca teyit edilmemiş olsa da, muhtemelen şirketin kurucuları ve ortak CEO’ları Mike Lazaridis ve Jim Balsillie rollerinde karşımıza çıkacaklar. Senaryo, Globe ve Mail muhabirleri Jacquie McNish ve Sean Silcoff tarafından yazılan Losing the Signal: The Untold Story Behind the Extraordinary Rise and Spectacular Fall of BlackBerry adlı kitabına dayanıyor. Kitap 2015’te yayınlandığından, film muhtemelen sonraki yıllarda markayı canlandırmak için yapılan tüm başarısız girişimleri içermeyecek.

2019’da TCL, şirket sözleşmesini yenilememeye karar verene ve yalnızca bir yıl sonra cihazları satmayı bırakana kadar yeni BlackBerry telefonlar üretmeye devam ediyordu. Güvenlik girişimi OnwardMobility daha sonra 2021’de Kuzey Amerika ve Avrupa için fiziksel klavyeli bir 5G BlackBerry akıllı telefon piyasaya sürmeyi planladığını duyurdu. Ancak sonunda, bu planlar asla gerçekleşmedi.

Knights of the Old Republic için beklenen haber geldi