PS5 diğer bölümü neden çok yer kaplıyor?

PS5 Türkiye fiyatı

PS5 diğer bölümünden dolayı oyuncular isyan etmeye başladı. 100 GB’ı bulan kaplama alanı, depolamanın dolmasına neden oluyor.

Yeni nesil konsolların piyasaya sürülmesi, depolama alanının ne kadar değerli olduğu bir kez daha gündeme geldi. Oyunların kapladığı alan büyüyor, ancak yeni Xbox ve PlayStation konsolları çok fazla alan sunmuyor. En kafa karıştırıcı, PS5’in sözde mevcut SSD’sinin altıda birine kadar (potansiyel olarak 100 GB’tan fazla) gizemli bir şekilde “Diğer” adlı bir kategoriye tahsis edilmesi oldu.

Kutuda listelenen 825 GB SSD depolamadan yalnızca 667,2 GB’ı dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Konsollara reklamı yapılan alanların bir kısmını işletim sistemine ve diğer temel işlevlere ayırmaya alıştığımız için bu o kadar da şaşırtıcı değil.

Buradan, kullanılabilir 667 GB dört kategoriye ayrılır. Bunlar; Oyunlar ve Uygulamalar, Medya Galerisi ve Kaydedilen Veriler olarak isimlendiriliyor. Ancak Diğer kategorisi kafaları karıştırıyor.

Oyuncular Call of Duty: Black Ops: Cold War indirilmesinin ardından Diğer depolama alanının bir anda 121 GB’ın üzerine çıktığından şikayetçi olmaya başladı.

PS5 Diğer kategorisi için “Oyunların ve uygulamaların düzgün çalışması için gereken sistem verilerine ayrılmıştır.” ifadesi kullanılıyor. Ancak bu kategoride nelerin yer aldığı ise net bir şekilde belirtilmiyor.

Microsoft Xbox Series X performansı hakkında açıklama yaptı

Bu sorunun bazı kapsamı, PlayStation 4 oyunlarının indirilmesinin Other’ın büyümesine neden olduğu raporlarını içeriyor. Yapılan testlerde, geriye dönük uyumlu PS4 oyunlarının yerel PS5 oyunlarının aksine çok daha fazla yer kapladığı ortaya çıktı.

PS5 Diğer

Şimdilik bu konu hakkında bir açıklama yapılmadı. Muhtemelen bu sistemsel bir sorun ve PlayStation ekibi yazılım güncellemeleri ile bu sorunu çözecektir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir