Ana SayfaGenelPS5 Türkiye fiyatı ne kadar olacak?

PS5 Türkiye fiyatı ne kadar olacak?

PS5 Türkiye fiyatı hakkında bu zamana kadar çok şey yazılıp çizildi. Peki, gerçekten PlayStation 5 ülkemizden ne kadara satılacak?

Oyuncuların merakla beklediği yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 geçtiğimiz ay duyurulmuştu. Henüz fiyat bilgisi paylaşmayan Sony, yeni konsolunu yıl sonuna doğru satışa sunacak. Bu süreçte ise PS5 Türkiye fiyatı hakkında bir çok şey yazılıp çizildi. Hatta Türkiye’de bir teknoloji perakende mağazası PS5’in fiyatını 7.999 TL olarak belirlemişti. Peki, gerçekten bu doğru mu? 8.000 TL’ye konsol mu satılacak?

PS5’i bu denli fahiş bir fiyattan listeleyen perakende mağazası bu fiyatı temsili olarak stok açmak için belirledi. Amerika’da 499 dolardan satışa sunulması beklenen PlayStation 5’in, ülkemizde bu denli yüksek fiyattan satışa sunulmayacağını söyleyebiliriz. Tahminlerimize göre; eğer ek vergi söz verildiği gibi yüzde 50’den yüzde 20’ye düşürülürse PS5’in ülkemizde 6.499 TL’den satılmasını bekliyoruz.

PlayStation 5 siyah rengi ile karşımızda!

Ancak PlayStation Türkiye ekibi ülkemizde alım gücünün git gide düşmesini göz önünde bulundurur ve pazar payını kaybetmek istemez ise bir sürpriz yapıp konsolu 5.999 TL’den de satışa sunabilir. Ancak her şey konsolu almak ile bitmeyecek. Artık yeni nesil oyunlar 59.99 dolar yerine 69.99 dolardan satışa sunulacak. Bu 10 dolarlık yani yaklaşık 68 TL’lik farkın, Türkiye’deki oyunculara 150 TL olarak yansıyacağı açıkça ortada.

PS5 Türkiye fiyatı

PS5 oyun fiyatları Türkiye’de maalesef ki 650 TL bandını aşacak. Şu an bile 59.99 dolarlık The Last of Us Part II 499 TL’den satılıyor. Aradaki farkı siz hesap edin artık…

PlayStation 5 teknik özellikleri

  • İşlemci: 8 çekirdekli 3.5 GHz hızında çalışan AMD Zen 2 mimarili işlemci
  • GPU:  Özelleştirilmiş RDNA 2 mimarisi üzerine kurulu 10,28 TFLOP gücünde 36 CUDA çekirdekli 2,23 GHz hızında çalışan ekran kartı
  • RAM: 16 GB GDDR6 RAM
  • RAM bant genişliği: 448 GB/sn
  • Dahili depolama birimi: 825 GB özelleştirilmiş SSD
  • Artırılabilir hafıza: NVMe SSD Slotu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU