iPhone satışları yasaklanabilir


Yeni iPhone’larıyla gündemde olan Apple, Qualcomm ile mahkemelik oldu.

Qualcomm, Apple ile arasındaki yasal savaşta son kozunu ortaya koydu. Apple’ın kendisi tarafından icat edilen teknolojileri kullandığı halde ödeme yapmadığını iddia eden Qualcomm, dava açarak iPhone satışlarının ve üretiminin Çin’de yasaklanmasını hedefliyor.

Apple’ın karının büyük bir kısmının kaynağı olan iPhonetelefon üretiminin çoğunun Çin’de yapıldığını hesaba katarsak, böyle bir yasak küresel telefon arzının azalmasına ve dolayısıyla satışların da düşüşe geçmesine sebep olabilir.

iPhone X

Qualcomm ve Apple arasındaki dava süreci geçtiğimiz ocağa kadar dayanıyor. Akıllı telefonlardaki radyo teknolojilerinin çoğunun patentine sahip olan Qualcomm’un tekel oluşturarak makul olmayan fiyatlarla anlaşma yaptığını iddia eden Apple, bu yasal savaşı başlatmıştı. Apple, daha önce de yeni telefonlarında kullanılan teknolojilerden ötürü birkaç kez mahkemeye verilmişti.

Bildiğiniz gibi Apple, yakın zamanda yeni telefon modelleri iPhone8 ve iPhone8 Plus’ı satışa çıkardı. Kasım ayında da iPhoneX’in çıkması bekleniyor. Türkiye fiyatları için buraya tıklayabilirsiniz.


Bu Haberi Paylaş...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePin on PinterestShare on TumblrDigg thisBuffer this pagePrint this page

Etiketler:

iPhone satışları yasaklanabilir Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Tubidy diyor ki:

    iPhone telefonlarda zaten müzik indirme probleminden dolayı büyük bir sıkıntı var. Ben sırf bu yüzden Samsung telefon aldım. iPhone yasaklanırsa da hiç üzülmem.

Sayfa başına git