HTC U11 v Galaxy S8 karşılaştırması


Geçtiğimiz gün tanıtılan HTC U11 v Galaxy S8 karşı karşıya. Peki hangi amiral gemisi modeli gerçek anlamda daha iyi? İşte detaylar.

Tayvan’ın önde gelen akıllı telefon üreticilerinden biri olan HTC, yeni amiral gemisi modeli geçtiğimiz gün düzenlediği özel bir etkinlikle tanıttı. HTC U11’in tanıtılması sonrasında akıllara hangi model daha iyi sorusu geldi.

Bu yazımızda HTC U11 v Galaxy S8 karşılaştırmasını sizlerle paylaşacağız. Yonga seti, RAM, dahili depolama alanı, ekran, kamera ve batarya gibi konularda iki telefonu birbiriyle kıyaslayacağız. Elbette aradaki fiyat olayını da unutmamak gerekiyor. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan HTC U11 v Galaxy S8 karşılaştırmamıza başlayalım.

Yonga seti

HTC U11 v Galaxy S8 karşılaştırmamızın ilk maddesi yonga seti. Zira iki modelde aynı yonga setini kullanmakta. Yani hem HTC U11, hem de Galaxy S8 gücünü Qualcomm tarafından geliştirilen Snapdragon 835’ten alıyor. Gerçi S8’in Türkiye’de satılan versiyonunda Exynos 8895 kullanıldığı için biz bu yonga setini baz alalım.

Açıkçası bu yonga setinin performans anlamında bazı testlerde SD 835’in önünde olduğu bilinen bir gerçek. Fakat bu sabah ortaya çıkan HTC U11 geekbench testlerinde, cihazın bazı durumlarda Exynos 8895’li S8’i geçtiği görünüyor. Test sonuçlarının bulunduğu habere buradan ulaşabilirsiniz.

htc u11-2


Bu Haberi Paylaş...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePin on PinterestShare on TumblrDigg thisBuffer this pagePrint this page

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git