Ana SayfaGenelZuckerberg Metaverse fotoğrafı ile gündemde

Zuckerberg Metaverse fotoğrafı ile gündemde

Dünyanın en önemli teknoloji şirketlerinden biri olan Meta’nın CEO’su Mark Zuckerberg, paylaştığı son fotoğrafla takipçilerini bir hayli şaşırttı.

Zuckerberg Metaverse fotoğrafı ile gündemde. Teknoloji dünyasının sürekli bir gelişim halinde olduğu bir gerçek. Ancak eğer teknoloji dünyası kavramını biraz daha daraltır ve bu tanımlamanın içerisinde yalnızca sosyal medyayı alırsak, işte burada yenilikçi yüzüyle karşımıza eski adıyla Facebook, yeni adıyla ise Meta çıkacaktır. Meta şirketi, yenilikler konusunda öylesine kararlı ki, geleceğin evreni olarak gördüğü Metaverse projesinden esinlenerek ismini bile bu kavrama göre yeniledi. Ancak gelinen son noktayı gösteren yeni paylaşım, işlerin pek de istenildiği gibi gitmediği şeklinde yorumlandı.

meta

Meta’nın CEO’su ünlü iş insanı Mark Zuckerberg tarafından yapılan ve Meta tarafından kurulan Metaverse evreni olan Horizon Worlds’daki Zuckerberg avatarına ait olan selfie, teknoloji dünyasını şaşkına çevirdi. Bu şaşkınlığın sebebi ise, Meta’nın şu ana kadar on milyar dolardan fazla para harcadığı Metaverse gezegeninin son derece basit ve plansız bir yapıya sahip olduğunun görülmesiydi.

Mark Zuckerberg, Meta'nın kulaklık çalışmalarını gösterdi

Zuckerberg Metaverse fotoğrafı ile gündemde

Buna göre üniversiteye yeni girmiş bir öğrencinin bile kolaylıkla tasarlayabileceği bir çevre görünümüne sahip olan bu evren görünümünde Zuckerberg’in avatarının arkasında bir Eyfel Kulesi onun arkasında ise bir tür katedral bulunuyor. Çevrede basit birkaç ağaç ve onun da arkasında ne olduğu anlaşılamayan bir başka yapı varken, tüm bunların önünde ise Zuckerberg’in avatarı özçekim yapıyor.

1 1

Tabi bu daha sadece bir başlangıç olabilir ancak şu ana kadar 10 milyar doların üzerinde para harcanmış ve her defasında büyük umutlar pompalanmış böylesi bir proje için, bu tarz bir ilk görüntüyle ortaya çıkmak çok da dahiyane bir fikir olmasa gerek.

MIUI 14 özellikleri sonunda netleşti

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting