Ana SayfaGenelFacebook'un değeri mum gibi eriyor!

Facebook’un değeri mum gibi eriyor!

Bir zamanların en değerli şirketlerinden biri olan Meta, şimdilerde o günleri mumla arıyor. Şirketin son 16 ay içerisinde yaşadığı borsa değer kaybı dudak uçuklatacak cinsten.

Facebook’un değeri mum gibi eriyor! Eski adıyla Facebook, yeni adıyla Meta teknoloji dünyasına yön veren şirketlerden biri. Özellikle Facebook ile sosyal medya anlamında tüm zamanların en önemli başarılarından birine imza atan teknoloji devi, sonrasında bu başarısını Instagram ve WhatsApp ile sürdürse de, CEO Mark Zuckerberg’in Metaverse konusundaki ısrarı şirketi içinden çıkılmaz bir duruma sokmuş olabilir.

Fotoğraf düzenleme uygulamaları

Takvimler 2021 yılının Temmuz-Ağustos aylarını gösterdiği zamanlarda Meta’nın borsa değer 1 trilyon doları aşmış ve bu sayede Amerika Birleşik Devletleri’nin en değerli ilk 10 şirketinden biri haline gelmişti. Ancak o köprünün altından çok sular aktı ve başta pandemi olmak üzere birçok sorun yetmezmiş gibi bir de Metaverse başarısızlıkları yaşanınca şirketin borsa değeri 270 milyar dolara kadar geriledi.

Facebook, kullanıcıların beş profile sahip olmasına izin verecek

Facebook’un değeri mum gibi eriyor!

Nereden bakarsanız bakın 750 milyon dolara yakın bir değer kaybı yaşayan şirket artık ne dünyanın ne de Amerika Birleşik Devletleri’nin en değerli şirketlerinden biri değil. Üstelik şirketin yakın zamanda toparlanabileceğini gösteren herhangi bir belirti de bulunmuyor. Hatta Apple ile yaşanan reklam krizi yüzünden Meta gelirlerinin daha fazla düşmesi ve bu durumun da şirketin değerini eritmeye devam etmesi kuvvetle muhtemel.

Facebook reklam araçlarıyla ilgili şok eden iddia!

Şirket CEO’su Mark Zuckerberg ise bu konuda tüm umutlarını Metaverse’e bağlamış durumda. Eğer büyük girişimci Zuckerberg bu konuda haksız çıkarsa, yıllardır uğruna mücadele ettiği şeylerin birçoğunu kaybedebilir.

Twitter, NFT’ler için güncelleme sunuyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting