Ana Sayfa Genel Ziya Selçuk açıklama yaptı: "Yüzyüze eğitim mümkün görünmüyor."

Ziya Selçuk açıklama yaptı: “Yüzyüze eğitim mümkün görünmüyor.”

Başkan Erdoğan, geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen Kabine Toplantısı’nın ardından  yüz yüze eğitim hakkında önemli açıklamalarda bulunmuştu. Erdoğan, 15 Şubat ve 1 Mart tarihlerini işaret ederken, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze eğitim ile ilgili bir son dakika açıklamasında bulundu.

Ziya Selçuk 8. ve 12. sınıfların yüz yüze eğitim planından bahsedilirken, diğer sınıflarda ise uzaktan eğitim devam edileceği belirtildi. Öte yandan Bakan Selçuk, sınavların ne zaman ve nasıl yapılacağını dair de önemli açıklamalar yaptı. Bakan Selçuk, yüz yüze eğitimle ilgili olarak “Salgının seyri nedeniyle tüm sınıfların aynı anda tam zamanlı yüz yüze eğitme geçmesi kısa vadede mümkün görülmüyor. Sınıflarda yüz yüze eğitimin sağlıklı yürütülmesi için yaptığımız planlamayı yakın zamanda kamuoyu ile paylaşacağız” ifadelerini kullandı.

Ziya Selçuk açıklama yaptı: "Yüzyüze eğitim mümkün görünmüyor."

Bakan Selçuk, bu dönemde oluşan öğrenme kayıplarının farkında olduklarını belirtti. Bu kayıpları gidermek için öğrencilere gerekli desteği vermek üzere planlamalar yapıldığını, yakın bir zamanda bu konudaki yol haritasını paylaşacaklarını bildirdi. Bakan Selçuk, TRT EBA TV kanallarında 10 ayda, 10 bin ders videosu hazırlayarak çocuklara üç televizyon kanalından ulaştıklarını hatırlattı. Bakan sözlerine şunları ekledi: “Şu bir gerçek ki zor günler eğitiyor, geliştiriyor, insanın kapasitesinin sınırlarını yokluyor. Hepimiz eksikliklerimizin, ihtiyaçlarımızın farkına vardık. İçinde bulunduğumuz şartlar hepimizi bir dönüşüme tâbi kıldı. Ancak bu iş burada kalmayacak.”

Okulların açılıp açılmayacağı tartışmaları sürerken mutasyona uğrayan virüsün de gelmesiyle, yüz yüze eğitim için biraz daha beklenmesi gerektiği kesinleşti.

Apple Glass fiyatı ortaya çıktı! Yok artık!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting