Apple Glass fiyatı ortaya çıktı! Yok artık!

Apple Valve

Apple’ın üzerinde çalıştığı sanal gerçeklik gözlüğünün fiyatı ortaya çıktı. Apple Glass fiyatı ile adeta yok artık dedirtti.

Son günlerde Apple’ın yeni bir sanal gerçeklik gözlüğü geliştirdiği söylentileri ortaya atıldı. Aslında bu söylentiler uzun bir süredir teknoloji gündemini meşgul ediyordu. Fakat yeni ortaya çıkan raporlar, Cupretino merkezli şirketin bu konuda ciddi adımlar attığını da ortaya koyuyor.

Peki Apple’ın yeni gözlüğü nasıl bir etiket fiyatına sahip olacak? Öncelikle şunu belirtelim. Şu aralar gündemde olan gözlük bir dönem Google’ın çıkardığı AR tabanlı gözlüğe benzemiyor. Onun yerine VR ve AR teknolojilerini harmanlayan yeni bir gözlükten bahsediliyor.

Apple Glass fiyatı ortaya çıktı! Yok artık!

Apple’ın yeni nesil akıllı gözlüğü AR ve VR teknolojilerini kombine ediyor. Şimdilik Apple’ın nasıl birşey üzerinde çalıştığı belli değil. Fakat gözlük üzerinde çok sayıda kamera ve LIDAR sensörünün kullanılacağı söyleniyor.

Zaten Apple logolu bir ürünün ucuz olmasını beklemiyorduk. Fakat Apple’ın ilk sanal gerçeklik gözlüğü için istenen miktar da hayli absürt diyebiliriz. Sızdırılan raporlara göre yeni Apple gözlüğünün fiyatı ortalama 3000 dolar olacak. Bu da gözlüğün ülkemizdeki fiyatının 30.000 TL civarında olacağı anlamına geliyor. Evet yanlış okumadınız 30.000 TL.

Böyle bir gözlüğü ülkemizde alabilecek kişi sayısının hayli kısıtlı olduğunu söyleyebiliriz. Elbette bu gözlüğün ne zaman çıkacağı şimdilik belli değil.

Snapdragon 875 varken Snapdragon 888 nereden çıktı?


Apple Glass fiyatı ortaya çıktı! Yok artık!” hakkında 2 yorum

  1. Valla ağabey bu çıkarsa SAO yu bilenler nervegear den sonra bir şirketin şirketi istifa ederken istifa eden şirket kendinedden üst şirket yani İglass yazısı çıkıyor orada

  2. Microsoft HoloLens, Microsoft şirketi tarafından tanıtılan ilk nesil Sanal gerçeklik başa takılı akıllı gözlükdür.[1] Geliştirme aşamasında Proje Baraboo olarak bilinirdi. HoloLens, Windows 10 işletim sistemi altında, Windows Holographic veya Windows Karma Gerçeklik platformunu çalıştıran ilk bilgisayarlardan biri olmakla popülerlik kazandı. HoloLens Kinecte, 2010 yılında tanıtılan Microsoft’un Xbox oyun konsolu için bir eklentisine kendi nesilini izledebilir.[2]

    HoloLensin, üretim öncesi versiyonu Development Edition, 30 Mart 2016 yılında sevk edildi ve 3.000 $ bir liste fiyatı için Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’da geliştiriciler için hedeflendi. Samsung ve Asus, Microsoft ile iş birliği içinde, HoloLens üzerine kavram ve donanım dayalı kendi karma gerçeklik ürünlerini üretmeğe yardımcı olmak için Microsoft’a bir teklif artırdı.[3] 12 Ekim 2016 tarihinde, Microsoft, HoloLensin küresel genişlemesini duyurdu ve HoloLensin Avustralya, İrlanda, Fransa, Almanya, Yeni Zelanda ve İngiltere ön sipariş için kullanılabilir olacağını kamuoyuna duyurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir