Üniversiteler hibrit eğitime başlıyor: Yarı online yarı yüz yüze!

Üniversitelerin yeni koronavirüs tedbirleri

Uzun bir süredir kapalı kalan üniversiteler hibrit eğitime başlıyor. Peki hangi üniversiteler bu yönde karar aldı? İşte merak edilen tüm detaylar!

Üniversiteler hibrit eğitime geçiyor haberi öğrencilerde büyük sevinç yarattı. Pandemi nedeniyle kapatılan üniversiteler ne yazık ki uzun süre açılamadı. Bu durum özellikle öğrencileri çok etkiledi ve YÖK baskı altında kaldı. Hem veliler hem de öğrenciler okulların açılması için girişimlerde bulundu.

İlköğretim ve liselerde öğrenciler eğitim almaya başlamıştı. Hatta küçük küçük gruplar halinde yüz yüze eğitim yapıldı. Böylece eski hayata dönüş için gerekli adımlar atıldı. Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu burada büyük bir rol oynadı.

Üniversitelerde salgının yayılması istenmiyor

Hem öğrenciler hem de akademisyen ve veliler uzaktan eğitim ile ilgili endişelerini dile getirip durdu. Kimi üniversitelerin hibrit eğitime geçmiş olmaları onları sakinleştirdi. Şu anda üniversitelerin bazılarında yarı online yarı yüz yüze eğitime başlanacak.

üniversiteler hibrit eğitime
Munzur Üniversitesi, Afyon Kocatepe Üniversitesi, Düzce Üniversitesi, Konya Selçuk Üniversitesi, Mardin Artuklu Üniversitesi, Adıyaman Üniversitesi, Bursa Uludağ Üniversitesi hibrit eğitime geçen okullar oldu. Başka bazı üniversitelerde ise sadece son sınıflara ve tıp fakültesi gibi bölümlere bu imkan tanındı.

Üniversitelerin açılması anketi her şeyi belirleyecek: YÖK açıklama yaptı!

Hibrit eğitim ile birlikte üniversite öğrencilerinin en azından son yılını yüzyüze eğitim ile geçirmesi bekleniyor. Tüm bunlara rağmen Twitter üzerinden büyük tepki gösterildi. Herkes çok daha önce yüz yüze eğitime geçilmesini istiyordu. Peki sizce alınan bu karar doğru mu? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.