Yeni Silent Hill oyunları duyuruldu

yeni Silent Hill oyunu

Bugün düzenlenen özel etkinlikte yeni Silent Hill oyunları resmen duyuruldu. Yeni oyunların detayları ve fragmanları paylaşıldı.

Özellikle 2000’lerin başlarında en popüler oyun serilerinden biri olan Silent Hill serisi, korku türünün oyun dünyasındaki en önemli temsilcileri arasında yer alıyor. Ancak Resident Evil gibi benzer seriler giderek büyürken, Silent Hill serisi daha arka planda kaldı ve son yılları biraz sönük geçirdi. Hatırlarsanız serinin son kayda değer oyunları 2012 yılında çıkmıştı.

Ancak bu durum çok yakında değişecek gibi görünüyor. Çünkü Konami seriyi yeniden canlandırmaya kararlı. Bunu yapmak için de önümüzdeki birkaç yıl içinde birden fazla Silent Hill oyununu oyun severlerle buluşturacak. Stüdyo, bugün özel bir etkinlik düzenleyerek yeni Silent Hill oyunlarını resmen duyurdu.

silent hill f

Etkinlikte ilk duyurulan oyun, bir süredir söylentilerini duyduğumuz Silent Hill 2 yeniden yapımı (remake) oldu. Oyunun bu yeniden yapımı PlayStation 5’e ve Steam üzerinden PC’ye gelecek. Silent Hill 2 remake’i konsol tarafında bir yıl boyunca PlayStation 5’e özel olarak. Yani Xbox konsollarına çıkışından bir yıl sonra gelecek.

Etkinlikte duyurulan ikinci oyun Silent Hill Townfall oldu. Stories Untold ve Observation gibi yapımların arkasındaki stüdyo No Code’un Annapurna Interactive ile birlikte geliştirdiği bu yeni Silent Hill oyunu hakkında bilinenler oldukça kısıtlı. Townfall hakkında merak edilen detayların önümüzdeki yıl netlik kazanması bekleniyor.

Etkinlikteki duyurulan oyunlarla kalmadı. Konami aynı zamanda yeni bir Silent Hill filminin de yolda olduğunu duyurdu. Return to Silent Hill adını taşıyan bu yeni filmi, 2006 yapımı Silent Hill filminin de yönetmeni olan Christophe Gans yönetecek. Henüz çekimlere başlanmadığı için bu film için en az bir iki yıl beklememiz gerekecek gibi duruyor.

Return to Silent Hill duyurusunun ardından yeni oyun tarafına dönen Konami, duyurduğu yeni Silent Hill oyunlarına bir yapım daha ekledi ve Silent Hill: Ascension adlı bir oyun daha duyurdu. Ascension, gerçek zamanlı, interaktif bir seri olarak tanımlanıyor. Oyuncular, olayları gerçek zamanlı izleyerek olayların gidişatına müdahalede bulunuyor. Ascension’ın 2023’te oyun severlerle buluşması bekleniyor.

Etkinlikte duyurulan son yapım ise fragmanıyla merak uyandıran yeni Silent Hill oyunu Silent Hill f oldu. 1960’ların Japonya’sında geçen bu oyun Japon grafik romancı Ryūkishi07 tarafından yazılıyor. Etkinlikte duyurulan tüm oyunlar arasında belki de en dikkat çekici olan Silent Hill f oldu. Çünkü en azından ilk bakışta oyun klasik korku yapımlarından ziyade Hideo Kojima’nın oyunlarını andırıyor.

Katlanabilir iPad katlanabilir iPhone’dan önce gelecek