Ana SayfaGenelNetflix bulut oyun işine giriyor

Netflix bulut oyun işine giriyor

Abonelerine ücretsiz sunduğu mobil oyunlarıyla oyun dünyasına ilk adımı atan Netflix, şimdi de kendi bulut oyun servisini kurmaya hazırlanıyor.

Özellikle son dönemde yaşadığı finansal sıkıntılar, Netflix’in farklı gelir kapıları açmasının ne kadar önemli olduğunu gözler önüne serdi. Bir süredir bu durumun farkında olan Netflix, geçtiğimiz yıl oyun alanına ilk adımı attı. Kullanıcılarına sunduğu oyunların sayısını hızla arttırmaya devam eden şirket, son aylarda çok sayıda yeni oyun yayınladı. Üstelik önümüzdeki dönemde yayınlamak üzere 55 yeni oyun daha geliştiriyor. Şirket, oyun alanında aktif olmaya kararlı görünüyor. Ancak şirketin planları sadece mobil oyunlar geliştirmekten ibaret değil.

Geçtiğimiz günlerde oyun dünyasına dair gelecek planları hakkında açıklamalarda bulunan Netflix yönetimi, önümüzdeki dönemde bulut oyun alanına da yatırım yapabileceklerinin sinyallerini verdi.

bulut oyun

Şirketin oyunlardan sorumlu başkan yardımcısı Mike Verdu, TechCrunch Distrupt etkinliğinde yaptığı konuşmada, kendi bulut oyun servislerini kurmayı planladıklarını söyledi. Verdu, “Abonelerimize PC ve TV’lerde de ulaşabilmek için bir bulut oyun servisi kurmayı ciddi anlamda değerlendiriyoruz.” dedi ve ekledi: “Bu alana da mobil oyunlara yaklaştığımız gibi yaklaşacağız. Küçük başlayıp, mütevazı ve düşünceli olacağız ve zamanla büyüyeceğiz. Ancak kullanıcılarımıza Netflix’i kullandıkları cihazlarda ulaşmak için bu adımı atmamız gerektiğine inanıyoruz.”

Son yıllarda hayatımıza giren bulut oyun servisleri, her geçen gün daha popüler hale geliyor. Üstelik önümüzdeki yıllarda daha da popüler hale gelecekleri tahmin ediliyor. Öyle ki pek çok analist oyun dünyasının geleceğinde bulut oyun servislerinin oldukça büyük bir rolü olacağına inanıyor.

Katlanabilir iPad katlanabilir iPhone’dan önce gelecek

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting