Yeni Silent Hill Projesi Rafa Kaldırıldı

yeni Silent Hills

Hideo Kojima ve Guillermo Del Toro ortaklığında geliştirilen yeni Silent Hill projesinin iptal edildiği Konami tarafından yayınlanan açıklamayla doğrulandı.

Konami tarafından geliştirilen ve oyun dünyasının en sevilen korku serileri arasında yer alan Silent Hill serisi 2012 yılından sonra sessizliğe gömülmüş olsa da, bu sessizlik geçtiğimiz yıl yayınlanan bir videoyla bozuldu ve son yıllarda pek de başarılı olamayan seriye yeni bir soluk getirecek olan yeni Silent Hill projesi duyuruldu. Metal Gear Solid serisinin yaratıcısı olan Hideo Kojima ve Hollywood’un başarılı yönetmenlerinden Guillermo Del Toro ortaklığında geliştirilecek ve seslendirme kadrosunda The Walking Dead’den tanınan Norman Reedus’u barındıracak olan bu yeni Silent Hill projesi oyunseverleri fazlasıyla heyecanlandırmayı başardı.

yeni_Silent_Hills

Ancak Silent Hills adını taşıyan bu yeni projeyi Konami için geliştirecek olan Hideo Kojima’nın geçtiğimiz günlerde firmadan ayrılması, oyunun geleceğini tehlikeye soktu ve oyunun iptal edileceği yönünde söylentilerin ortaya çıkmasına neden oldu. Serinin hayranlarını korkutan bu söylentileri dün yayınladığı resmi açıklamayla cevaplayan Konami, projenin iptal edildiğini doğruladı. Yayınlanan açıklamada Hideo Kojima ve Guillermo Del Toro’nun Silent Hills projesinden tam olarak vazgeçmedikleri belirtilse de ikilinin şanslarını bir kez daha deneyip denemeyeceklerini şimdilik belirsizliğini koruyor.

Samsung Galaxy S4 Mini Kullanıcılarına Kötü Haber


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir