Konami yeni projeler için geliştiriciler arıyor

22 6

Konami, Twitter’da iş ilanı paylaştı. Bu durum Silent Hill serisi hakkındaki söylentileri yeniden alevlendirdi.

Twitter’da ya da yeni adıyla X’teki gönderide farklı pozisyonlar için kişiler arandığı belirtiyor. Bununla birlikte iş ilanında, “Yurt dışında hayranları olan çalışmamız için lütfen bize katılın. Son teknolojiye sahip ortamda oyun geliştirme şansına sahip olabilirsiniz” ifadesi geçiyor. Dedikodularda Konami’nin Silent Hill serisine ait oyunlar için yeni çalışanlar aradığı ileri sürüldü.

Konami kısa süre önce yayınladığı mali raporda da “Silent Hill serisinin Remake’leri ve yeni oyunları üzerinde özenle çalışıyoruz” açıklamasını yapmıştı. Ancak Japon şirketin elinde SH serisi dışında Metal Gear Solid ve başka isimler de var. Bu yüzden iş ilanı başka bir seri içinde olabilir.

silent hill

Uzun zamandır sessiz durumda olan SH2 hakkında da ilginç gelişme yaşandı. SH2 Remake kısa süre önce Best Buy Kanada’nın sitesinde listelendi. Sitede oyun hakkında verilen bilgilerde ikonik Piramit Kafa karakterinin geri döndüğü ve oynanabilir özel hikayesinin olacağı yazıyordu. Bu durum Twitter’da Bobvids nickli kullanıcı tarafından fark edildi ve paylaşıldı. Piramit Kafa’nın oynanabilir karakter olacağı haberi kısa süre içinde sosyal medyada yayıldı. Ancak Konami duruma müdahale etti. Konami, IGN’e yaptığı açıklamada bu bilginin yanlış olduğunu ve Best Buy’ın sitesinin de güncellendiğini belirtti.

Geçtiğimiz sene Reddit ve birkaç platformda Konami’nin SH2 Remake’te hikayeyi biraz daha detaylandıracağına dair iddialar gündeme getirildi. Ancak bu söylentilerin arkası gelmedi.

Apple’dan gerekli onayı aldı! Sırada iPhone SE 4 olabilir