Ubisoft’un yeni oyunları Steam’e geliyor

Far Cry 6 için 54GB’lık güncelleme

Geçtiğimiz yılın sonunda Steam’e geri dönen Ubisoft, başta Far Cry 6 olmak üzere yeni çıkan oyunlarını da platforma eklemeye hazırlanıyor.

Oyun dünyasının en büyük stüdyoları arasında yer alan Ubisoft, Steam platformuna karşı tutumunu tamamen değiştirmiş durumda. 2019’dan sonra platformdan uzak duran ve oyunlarını bu platforma vermeyen stüdyo, geçtiğimiz yılın sonunda strateji değişikliğine gitmiş ve belli başlı oyunlarını yeniden Steam’e yükleme kararı almıştı. Bu kararla birlikte yıllar sonra Valve’nin popüler oyun platformuna geri dönen Ubisoft, çok yakında yeni oyunlarından bazılarını da platforma ekleyecek.

PC Gamer tarafından elde edilen bilgilere göre Ubisoft, çok yakında Far Cry 6, Riders Republic, Rainbow Six Extraction ve Monopoly Madness’ı da Steam’e ekleyecek. Bu dört oyun da PC’de şu anda sadece Epic Games’te ve Ubisoft’un kendi oyun mağazası Connect’te bulunuyor. Oyunların Steam’e ekleneceği tarihler resmi olarak açıklanmamış olsa da PC Gamer tarafından ele geçirilen bilgiler çıkış tarihlerinin şöyle olacağını gösteriyor:

Steam yaz indirimleri

  • Far Cry 6 / 11 Mayıs 2023
  • Riders Republic / 8 Haziran 2023
  • Rainbow Six Extraction / 15 Haziran 2023
  • Monopoly Madness / 22 Haziran 2023

Ubisoft, Valve’nin popüler oyun platformuna geri döndükten sonra ilk olarak Asssassin’s Creed Valhalla ve Anno 1800’ü platforma eklemişti. Daha sonra The Division 2 ve Watch Dogs: Legion da platforma eklendi. Önümüzdeki günlerde dört oyunun daha platforma eklenmesiyle birlikte Ubisoft’un platforma dönüşü artık tam anlamıyla tamamlanmış olacak diyebiliriz.

ChatGPT’nin günlük maliyeti 700 bin dolar