Ana SayfaGenelUbisoft oyunları Steam'e geri dönüyor

Ubisoft oyunları Steam’e geri dönüyor

Ubisoft, 2019 yılından beri uzak durduğu Steam’e geri dönüyor. Platforma eklenecek oyunlar arasında Assassin’s Creed Valhalla da var.

Oyun dünyasının en büyük stüdyoları arasında yer alan Ubisoft, oyunlarını kullanıcılarla buluşturma konusunda ciddi bir strateji değişikliğine gidiyor. Hatırlarsanız Ubisoft, 2019 yılında aldığı kararla oyunlarını Steam’de yayınlamayı bırakmıştı. Şirket son üç yıl boyunca da bu stratejisini sürdürdü. Ancak sonunda bu konuda geri adım atan Ubisoft, sevilen oyunlarını yeniden Steam’de oyun severlere sunmaya başlıyor.

Ubisoft sevilen oyunlarından Assassin’s Creed Valhalla, Anno 1800 ve Roller Champions’ı Steam’de oyun severlere sunmaya hazırlanıyor. Bu oyunlar 2019’dan beri platformda yayınlanan ilk Ubisoft oyunları alacak. Ubisoft’un bundan sonra diğer oyunlarını da Valve’nin platformuna getirip getirmeyeceği şimdilik belirsizliğini koruyor. Ancak tahminler getireceği yönünde.

Steam Türkiye

Bildiğiniz gibi Ubisoft, 2019 yılında bu kararı aldığında, sebeplerini açıklamamıştı. Şirketin şimdi bu karardan neden vazgeçtiği konusundaki motivasyonları da net değil. Ancak şirketin Epic Games ile olan ilişkisi bu konuda ipuçları barındırıyor. Hatırlarsanız Epic Games, Steam’e rakip olacak oyun platformunu büyütmeye başladığı dönemde, oyunlarını Epic Games Store’a özel yapmaları için stüdyolara milyonlarca dolar veriyordu. Ubisoft’un da Epic Games ile anlaşma yapan bu şirketlerden biri olduğunu tahmin etmek güç değil. Bu yüzden şirketin Epic Games ile anlaşması gereği oyunlarını diğer platformlardan çektiği düşünülüyor. Ubisoft’un üç yıl sonra neden strateji değişikliğine gittiği ise bilinmiyor. Belki de stüdyonun Epic Games ile olan anlaşması sona ermiştir.

Netflix’in yeni dizisi 1899 çalıntı çıktı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting