Ana SayfaGenelTwitter bot hesaplar yüzünden uyardı!

Twitter bot hesaplar yüzünden uyardı!

Dünyanın en zengin ve en popüler isimlerinden biri olan Elon Musk, bu defa da bot hesaplarla alakalı yaptığı açıklamalarla gündemi meşgul ediyor.

Twitter bot hesaplar yüzünden uyardı! Elon Musk’ın Twitter macerası günden güne yılan hikayesine dönmeye başladı. İlk etapta şirketin yalnızca %9,2’sini satın alan, daha sonra ise 45 milyar dolara yakın bir ödeme taahhüdü ile Twitter’ın tamamını satın alan Elon Musk, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada yetkililer tarafından bu alım sürecinin incelemeye alındığını ve bu nedenle şu an için Twitter macerasının askıda olduğunu duyurmuştu.

Twitter bot hesaplar

Piyasalar henüz Elon Musk’ın bu açıklamalarını sindirmeye çalışırken, ünlü isim yine uslu durmadı ve bu defa da Twitter’ın en çok eleştirilen konularından biri olan bot hesaplara yönelik çok önemli açıklamalarda bulundu.

Ünlü milyarder, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada yönetim kuruluna platformda bulunan bütün bot hesaplar için bir dizi önlem alınması yönündeki talebini ilettiğini ifade ederken, asıl bomba ise açıklamaların devamında geldi.

Twitter bot hesaplar

Twitter bot hesaplar yüzünden uyardı!

Elon Musk’ın, yüz kişilik bir örnek küme üzerinden dünyanın en popüler platformlarından birinde ne kadar bot hesap olduğunun aşağı yukarı nasıl hesaplanacağını anlatması, Twitter yönetimini fena halde kızdırdı.

Twitter bot hesaplar

Derhal Elon Musk’a ulaşarak bu konuda kendisini yasal yollardan uyaran Twitter yönetimi, bu tip bilgilerin tamamen şirketin iç meseleleri olduğu ve bunların paylaşılmasının Twitter’ın gizlilik kurallarını ihlal ettiğini belirtti. Ancak Twitter yönetimi ne düşünürse düşünsün artık bot hesapların sayısının nasıl hesaplanacağı biliniyor ve muhtemelen bundan sonra da bu yöntem kullanılarak sık sık bot hesapların sayılarına yönelik yeni bilgiler öğrenmeye başlayacağız.

Galaxy Watch 5 Pro, safir cam ve titanyum yapıya sahip olabilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting