Ana SayfaGenelTwitter Elon Musk davasında yeni gelişme

Twitter Elon Musk davasında yeni gelişme

Dünyanın en zengin insanı Elon Musk ile en büyük sosyal medya platformlarından biri olan Twitter arasındaki mahkeme savaşı başladı.

Twitter Elon Musk davasında yeni gelişme. Elon Musk, hem iş dünyasının hem de sosyal medya aleminin en popüler isimlerinden biri. Attığı her tweet ile gündem olmayı başaran Elon Musk, son olarak ünlü sosyal medya devi Twitter’ı satın almak için harekete geçmiş ve bu kapsamda ilk etapta Twitter’ın %9,2’lik hissesini yaklaşık 3 milyar dolar karşılığında ele geçirmişti.

Elon Musk ve Twitter davasında yargıçtan ilk yorum!

Ancak Musk’ın hedefinde Twitter’ın tamamını almak olduğu anlaşılınca, 45 milyar dolarlık teklifin belirmesi de gecikmedi. Ne var ki tarafların kendi aralarında tam olarak anlaşmasının ve devir işlemlerinin başlamasına kısa bir süre kalmasının hemen ardından, Elon Musk portalda bulunan bot hesapların kendisine söylenenden çok daha fazla olduğunu dile getirerek, alım sürecinden çekildiğini aktarmıştı.

Elon Musk Twitter davasının Şubat 2023'e ertelenmesini istedi

Twitter Elon Musk davasında yeni gelişme

Elon Musk’ın bu hamlesinin ardından derhal mahkemeye başvuran Twitter ise, Elon Musk’ın alım vadini yerine getirmesi gerektiğini savunuyor. İşte sosyal medya devi, Ekim’de verilecek karar öncesi tüm kartlarını oynamakta kararlı gibi görünüyor.

Twitter, Elon Musk'a adeta atar yapıyor!

Buna göre şirket, Elon Musk’ın ve yakın çevresinin Twitter alım sürecine ilişkin bu platform üzerinden yaptığı görüşmelerin incelenmesini talep etti. Yani bir diğer ifade ile, Twitter yönetimi Elon Musk’ın Twitter üzerinden yaptığı görüşmelerin mahkemece el konularak incelenmesini talep etti. Elon Musk ise şimdilik bu konuda sessiz kalarak durumu gözler gibi görünüyor.

Activision Blizzard yeni bir suçlamayla karşı karşıya

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting