The Last of Us Part I’in PC’ye gelişi gecikecek

The Last of Us

Son dönemin çok konuşulan oyunu The Last of Us’ın yeni nesil konsollara uygun olarak hazırlanan yeni versiyonu Last of Us Part I’in PC’ye gelişi gecikecek.

Bildiğiniz gibi son günlerin en çok konuşulan oyunu The Last of Us oldu. Sevilen oyunun merakla beklenen dizi uyarlamasının HBO’da yayınlanmaya başlaması, Last of Us’ı gündeme taşıdı. Bu dönemde pek çok oyun sever seriyi başlatan ilk oyunu yeniden ziyaret etme isteğine kapıldı. Tahmin edebileceğiniz gibi bu oyun severlerin ilk tercihi The Last of Us Part I oldu. 2013 yılında çıkan ilk Last of Us oyununun yeni nesle uyarlanmış versiyonu olan Part I, yeni nesil grafikleriyle sevilen oyuna yeni bir soluk getirdi. PlayStation 5 sahipleri şimdiden bu yeni versiyonu deneyimleme şansı yakaladı. Çünkü Part I, 22 Eylül 2022’de PlayStation 5’e geldi. Ancak PC kullanıcıları hala bu versiyonun çıkışı için bekliyor. Üstelik gelen son haberler bu bekleyişin biraz daha uzayacağını gösteriyor.

The Last of Us Part 1

Normalde Last of Us Part I’in 2 Mart 2023’e PC’ye geleceği açıklanmıştı. Ancak PC versiyonunun çıkışına sadece bir ay kalmışken bir erteleme haberi geldi. Neyse ki oyunun çıkışı çok uzağa ertelenmedi. Ancak yine de oyunu oynamak için sabırsızlanan PC kullanıcılarının fazladan üç hafta daha beklemesi gerekecek. Çünkü oyunun PC’ye geleceği yeni tarih 28 Mart 2023 olarak açıklandı.

Uncharted serisinin de yaratıcısı olan Naughty Dog stüdyosu tarafından geliştirilen Last of Us, kıyamet sonrası bir dünyada geçiyor ve Ellie adlı ufak bir kız ile çıkacağı tehlikeli yolculukta ona refakat etmek zorunda kalan Joel’i takip ediyor. Amerika boyunca uzanan zorlu bir yolculuğa çıkan ikili, bir yandan zombivari yaratıklarla mücadele ederken, bir yandan da hayatta kalan diğer insanların yarattığı tehditle başa çıkmaya çalışıyor.

Bildiğiniz gibi The Last of Us hem PlayStation 3’ün hem de PlayStation 4’ün en başarılı oyunları arasına girmeyi başarmış, bu başarı bir devam oyununu da beraberinde getirmişti. 2020 yılında çıkan devam oyunu 10 milyondan fazla kopya satarak ilk oyunun başarısını tekrarlamayı başardı.

God of War Ragnarok satışları hız kesmiyor


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir