Starfield oyunu bir kez daha ertelendi

Starfield

Bethesda’nın heyecanla beklenen yeni RPG oyunu Starfield bir kez daha ertelendi. Oyun, 2023’ün ilk yarısında satışa sunulacak.

Fallout ve The Elder Scrolls gibi iki efsanevi oyun serisinde imzası bulunan Bethesda Studios, 2018 yılında düzenlenen E3 fuarında Starfield adlı yeni oyununu duyurmuştu. Bethesda’nın 25 yıl sonra ilk kez yeni bir seri duyurması, oyun severler tarafından heyecanla karşılanmıştı.

RPG (rol yapma) türündeki bu oyun 2018 yılında duyurulduğunda heyecan yaratmış olsa da bir türlü oyun severlerle buluşamadı. Yapım süreci uzadıkça uzayan oyun Bethesda tarafından defalarca ertelendi. Nihayet oyunun bu yıl çıkacağını düşünüyorduk ki Bethesda’dan bir erteleme haberi daha geldi.

Yeni Hyundai KONA

starfield

Uzun süredir beklenen Starfield’în 11 Kasım 2022’de raflardaki yerini alması bekleniyordu. Ancak Bethesda oyunu bir kez daha erteledi. Stüdyo net bir çıkış tarihi açıklamadı ama oyunun 2023’ün ilk yarısında satışa sunulacağını duyurdu.

Bethesda heyecanla beklenen oyunu daha önce defalarca ertelediği için oyunun 2023’ün ilk yarısında çıkacağına da şüpheyle yaklaşanların sayısı hiç de az değil. Ancak Bethesda’nın oyunu olabildiğince iyi ve kusursuz hale getirmeden piyasaya sürmek istememesi umut verici. Özellikle de önümüzde aceleye getirildiği için hayal kırıklığı yaratan Cyberpunk 2077 gibi bir örnek varken.

Bethesda’nın uzayda geçen bir Skyrim olarak tanımladığı oyun, oyun severlerin kendi istedikleri şekilde tasarladıkları karakterleriyle yeni dünyalar keşfetmelerine imkan sağlayacak.

Virgin Galactic uzay turizmi planlarını erteliyor


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir