Starfield modları daha şimdiden 1 milyon indirmeye ulaştı

Starfield

Yılın en dikkat çekici oyunlarından olan Starfield, henüz erken erişim olmasına rağmen daha şimdiden pek çok önemli kilometre taşını geride bıraktı.

Sadece 2023’ün değil son yılların en heyecanla beklenen oyunlarından olan Starfield, resmi olarak 6 Eylül’de, yani yarın raflardaki yerini alacak. Fallout ve Skyrim gibi efsanevi oyun serilerinin arasındaki stüdyo olan Bethesda’nın yıllar sonra çıkardığı ilk orijinal oyun olan Starfield, Windows PC’lerde ve Xbox Series S/X’te oyunseverlerle buluşacak. Ancak aslında daha şimdiden oyunu çok sayıda kişi oynama şansına erişti. Çünkü oyun çıkışından önce erken erişime açıldı. Henüz erken erişim aşamasında olmasına rağmen oyunseverlerden büyük ilgi gören oyun, bu sayede daha tam sürümü yayınlanmadan önemli bir kilometre taşını geride bıraktı.

Hem eleştirmenler hem de oynama şansı yakalayan oyunseverler tarafından beğeniyle karşılanan Starfield, henüz erken erişim aşamasında olmasına rağmen mod indirme sayısı şimdiden 1 milyonu geçti.

Starfield

Starfield’da oyunseverler binlerce gezegenin yer aldığı açık bir dünyada uzay gemileriyle gezerek, farklı gezegenlerde birbirinden farklı maceralara atılıyor. Bu yönüyle oyun uzayda geçen bir Skyrim oyununa benzetiliyor. Bugüne kadar geliştirilen en kapsamlı uzay simülasyonlarından biri olan oyun, özellikle açık dünyasının büyüklüğüyle çıtayı epey yukarı çekecek gibi duruyor. Oyun dünyasında modlar denince aklan gelen ilk platform olan Nexus Mods’ta daha şimdiden 500’e yakın Starfield modu yaratılmış durumda. Önümüzdeki günlerde bu sayının çok daha yukarılara çıkacağı tahmin ediliyor. Çünkü Bethesda’da oyun için mod geliştirilmesine izin veriyor; hatta bununla da kalmayıp mod geliştiricilerinin önünü açıyor. Bu da çok sayıda modun ortaya çıkmasını sağlıyor.

Galaxy S24 Ultra etkileyici bir kamerayla geliyor


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir