Starfield 12 Milyon Oyuncuya Ulaştı

Starfield

Starfield, aldığı eleştirilere rağmen geniş bir kitleye ulaşmayı başardı. Oyunun, çıkışından üç ay sonra 12 milyon oyuncuya ulaştığı açıklandı.

Sadece 2023’ün değil son yılların en heyecanla beklenen oyunlarından olan Starfield, 6 Eylül’de oyunseverlerle buluştu. Fallout ve Skyrim gibi efsanevi oyun serilerinin arasındaki stüdyo olan Bethesda’nın yıllar sonra çıkardığı ilk orijinal oyun olan Starfield, oyunseverler tarafından ilgiyle karşılandı. Bu sayede harika bir çıkış yapan oyun, sonraki günlerde ise daha çok kusurlarıyla ve oyuncuların eleştirileriyle gündeme geldi. Çıkışından sonraki haftalarda algısı gitgide negatife doğru kayan oyun, şu an Bethesda’nın en düşük not alan oyunu konumunda.

Ancak görünen o ki tüm bu aksilikler Starfield’ın hızını kırmaya yetmemiş. Çünkü Microsoft’un oyun departmanının başındaki isim olan Phil Spencer, oyunun çıkışından üç ay sonra 12 milyon oyuncuya ulaştığını duyurdu.

starfield

Sadece üç ay önce çıkmış bir oyun için 12 milyon oyuncu gerçekten etkileyici bir rakam olsa da Phil Spencer’ın bu açıklamalarına şüpheyle yaklaşanlar da oldu. Çünkü bu 12 milyon oyuncudan kaçının oyunu gerçekten satın aldığı, kaçının Game Pass abonelikleri üzerinden oynadığı bilinmiyor. Yani her ne kadar oyun 12 milyon oyuncuya ulaşmış olsa da aslında oyunu satın alanların sayısı çok daha düşük olabilir. Elbette Game Pass’e oyuncu çekmek ve buradaki aboneleri memnun etmek de oldukça önemli ama yine de bu durum Spencer’ın son açıklamasının gerçeği tam olarak yansıtmıyor olabileceği gerçeğini değiştirmiyor.

Redmi K70 resmen tanıtıldı