Sony PlayStation Plus abonelik hizmetini duyurdu

Sony PlayStation Plus abonelik hizmetini duyurdu

Sony, bulut tabanlı PlayStation Now hizmetini entegre edecek olan çevrimiçi PlayStation Plus hizmetinin büyük bir yeniden çalışmasını duyurdu. İşte tüm detaylar.

İlk katman, mevcut PlayStation Plus hizmetiyle tamamen aynı olan PlayStation Plus Essential olacak. Bu hizmet çevrimiçi çok oyunculu erişim, buluta kaydetme ve indirimler gibi aynı avantajların tümünü içerecek. Aylık 10 dolar, üç aylık 25 dolar ve yıllık 60 dolar olan fiyatlandırma karşımıza çıkacak. Mevcut tüm Sony PlayStation Plus kullanıcıları bu katmana taşınacak. Bir sonraki aşama, işlerin ilginçleştiği yer. PlayStation Plus Extra olarak adlandırılan bu katman, Essential katmanının tüm avantajlarını sunarken, kullanıcılara abonelik etkin olduğu sürece her zaman indirilebilen ve oynatılabilen 400’e kadar PS5 ve PS4 oyunundan oluşan bir kataloğa erişim sağlayacak. Buna PlayStation Studios oyunları ve üçüncü taraf geliştiricilere ait olanlar da dahil.

Sony PlayStation Plus abonelik hizmetini duyurdu

PlayStation Plus Ekstra katmanının fiyatı aylık 15 ABD Doları, üç aylık 40 ABD Doları ve yıllık 100 ABD Doları olacak. Son olarak, en pahalı seçenek olan PlayStation Plus Premium var. Bu katman, Temel ve Ekstra katmanların tüm avantajlarını içerecek ve oyun kataloğuna ek 340 başlık getirecek. Bu kataloğa bulut üzerinden oynanabilen PS3 oyunları ile bulut üzerinden veya yerel olarak oynanabilen PS1, PS2 ve PSP oyunları da dahil. Premium katman, Ekstra ve Premium katmanlara dahil olan orijinal PS1, PS2, PSP ve PS4 oyunları için bulut akışı seçeneğini de etkinleştirecek. Bu oyunlar bir PS5, PS4 veya bir PC’de yayınlanabilir.

Ek olarak, kullanıcıların satın almaya karar vermeden önce sınırlı bir süre için belirli oyunları denemelerine olanak tanıyan sınırlı bir deneme seçeneği de olacak. PlayStation Plus Premium planı aylık 18 dolar, üç aylık 50 dolar ve yıllık 120 dolar olacak. Mevcut tüm PlayStation Now müşterileri, hiçbir ek ücret ödemeden bu plana geçirilecek. PlayStation Now ayrıca bağımsız bir hizmet olmaktan çıkacak.

PlayStation Plus Premium planı yalnızca bulut akışı olan bölgelerde geçerli olacak. Diğer pazarlarda Sony, bulut akışı bileşeni olmadan daha ucuz olacak olan PlayStation Plus Deluxe planını sunacak. Diğer her şey Premium katmanla aynı olacaktır.

Ekonomide dengeleri altüst eden açıklama: Türk lirasının gerçek değeri belli oldu


Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir