Sony Game Pass sisteminden rahatsız

Sony, 'God of War: Ragnarok' için yenilikleri duyurdu

PlayStataion markası sayesinde oyun dünyasının en etkili isimlerinden biri haline gelen Sony, son zamanların en popüler sistemi olan abonelik servislerini eleştirmeye devam ediyor.

Sony Game Pass sisteminden rahatsız. Teknoloji sürekli gelişmeye ve geliştikçe de mevcut, kökleşmiş yapıları yeniden dizayn etmeye devam ediyor. Öyle ki, bir oyuncu yakın zamana kadar yeni çıkan bir oyunu oynayabilmek için, illa ki o oyunu satın almak zorundaydı. Bu soruna başka bir çözüm bulunabilmesi ise pek ihtimal dahilinde görünmüyordu. Bu tür oyuncular içinse en iyi seçenek, PlayStation Plus gibi servislere abone olmak ve oyunun çıkışının üzerinden önemli bir zaman geçtikten sonra, bu yapımın kütüphaneye gelmesini ummaktı. Ancak Xbox Game Pass bu sistemi kökünden değiştirdi.

PSNImage

Pek çok benzeri olsa da, arkasına Microsoft gücünü alan Xbox Game Pass abonelik sistemi, kullanıcılara belli bir ücret karşılığında binlerce oyunu oynama imkanı getirdi.

PSN çöktü

Sony Game Pass sisteminden rahatsız

Üstelik çoğu zaman yeni çıkan oyunların daha ilk günden bu servisin kütüphanesindeki yerini alması da cabası. Rakibinin bu hamlesi karşısında hızla kan kaybetmeye başlayan Sony ise, çaresiz PlayStation Plus servisini abonelik sistemine dönüştürdü. Ancak Japon şirket bu durumdan hiç hoşnut değil.

Sonyden PSN Aciklamasi

Bu konuda sık sık yaptığı açıklamalarına bir yenisini daha ekleyen Sony, abonelik servislerinin zaman içerisinde oyunların kalitesini düşüreceğini iddia etti. Bu iddiasını oyun satışlarında yaşanacak gerilemelere dayandıran Sony, “geliştirdiği oyunu milyonlarca kopya halinde satamayacak bir şirket neden tüm detaylar üzerine kafa yorsun ki” diye sordu. Sony’nin bu öngörüsünün doğru olup olmadığını ise ancak zaman gösterecek.

Usain Bolt elektrikli bisiklet işinde fena çuvalladı