Sony Game Pass rakibini önümüzdeki hafta duyuracak

Sony Game Pass rakibini önümüzdeki hafta duyuracak

Bloomberg’e göre Sony, şu anda Spartacus olarak bilinen ve Xbox Game Pass’e rakip olacak bir hizmet hazırladı. Şirket  bu rakibi “en erken” önümüzdeki hafta açıklayacak. İşte tüm detaylar.

Önceki raporlar, Spartacus’un Sony bünyesinde bulunan iki mevcut abonelik hizmeti olan PlayStation Plus ve PlayStation Now’ın bir kombinasyonu olabileceğini söylüyor. Bloomberg, hizmetin popüler, en yeni oyunları içerecek şekilde başlatılacağını, ancak yaklaşmakta olan destek amaçlı oyun God of War: Ragnarok’u içermeyebileceğini söyledi. Hizmetin, farklı fiyat noktalarında farklı oyunlar sunacak üç farklı katmanı olması bekleniyor. Bir katmanın mevcut PlayStation Plus aboneliğine çok benzer olması bekleniyor. Sonraki katmanlara PS4 ve PS5 oyunları ile ayrıca genişletilmiş demolara erişim de sunulacak. Önceki raporlar ayrıca en yüksek seviyenin PS2 ve PSP gibi sistemlerden ve klasik oyunlardan oluşan bir kitaplığı içerebileceğini söyledi.

Sony Game Pass rakibini önümüzdeki hafta duyuracak

Sony’nin şu anda iki abonelik hizmeti var. Çok oyunculu oyunlara erişim, bazı indirimler ve ayda birkaç ücretsiz oyuna erişim sağlayan PlayStation Plus. Belirli PS4, PS3 ve PS2 oyunlarının geçmiş kataloğunu oynamanıza izin veren PlayStation Now. Spartacus ile Sony, PlayStation kullanıcılarına gerçekten heyecan duyabilecekleri bir hizmet vermek istiyor gibi görünüyor. Ancak raporlar, günümüzün yeni hitlerinden ziyade devasa PlayStation arka kataloğuna daha fazla odaklanılacağını gösteriyor. Ayrıca bu hizmetin ne kadar tutacağı da belli değil. Şu anda, ABD’de yıllık abonelik satın aldığınızda PlayStation Now ve PlayStation Plus’ın her biri yılda 60 ABD Doları veya toplamda 120 ABD Doları tutuyor. Ülkemiz için ise bu hizmetin fiyatlandırması belli değil.

TikTok hesabım çalındı diye üzülmeyin! İşte geri alma yöntemi!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir