Ana sayfa Akıllı Telefon SAR değeri nedir? Zararları nelerdir?

SAR değeri nedir? Zararları nelerdir?

Yüksek SAR değerinin uzun süreli etkileri

Gelelim yüksek SAR değerinin uzun süreli etkilerine. Malum, son zamanlarda sıklıkla duyuyoruz. Akıllı telefonlar kanser yapıyor diye. Bu söylentiler hiç de boş değil. Keza bilim adamlarına göre yüksek SAR değerine 10 yılı aşkın bir süre maruz kalınması, lenfoma kanseri, cilt kanseri ve beyin tümörüne neden olabiliyor.

Bunlara ek olarak yüksek SAR değerinin erkeklerde kısırlığa neden olabileceği de belirtiliyor. Elbette burada en önemli etken yüksek SAR değerine sahip telefonlar kullanmak. Örneğin siz SAR değeri 1 W/Kg’nin aldında bir telefon kullanıyorsanız, bu etkilere maruz kalmanız pek de mümkün değil diyebiliriz.

Fakat tersi bir durumda risk altında olduğunuzu da unutmamanız gerekiyor. Peki en yüksek SAR değerine sahip popüler telefonlar hangileri? Buna en yüksek SAR değerine sahip telefonlar listemizden göz atabilirsiniz.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler