Ana sayfa Akıllı Telefon SAR değeri nedir? Zararları nelerdir?

SAR değeri nedir? Zararları nelerdir?

Yüksek SAR değerinin kısa süreli etkileri

Öncelikli olarak şunu belirtelim. Bir kullanıcının yüksek SAR değerinden etkilenmesi için telefonla fazlaca haşır neşir olması gerekiyor. Yani cebinizde ya da odada masanın üstünde duran bir telefonun size fazla zararı dokunmaz.

Asıl zarar telefonun kafa bölgesine yakın tutulduğu süre de ortaya çıkıyor. Zaten telefonlar belirtilen SAR değerleri de telefonu kulağınıza götürüp konuşurken maruz kaldığınız SAR değerleri. Yoksa telefon durup dururken sizi kanser yapmıyor.

Eğer yüksek SAR değerine sahip bir telefonla (Amerika kriteri 1.6W/Kg, Avrupa kriteri 2 W/Kg) yarım saati aşkın görüşme yaparsanız, görüş alanında daralma, baş ağrısı, mide bulantısı, işitme bozukluğu, kulak çınlaması, dikkat dağınıklığı, kalp ritminde bozukluk gibi etkilerle karşılaşabilirsiniz.

Elbette bu etkiler SAR değeri düşük olan telefonlarda daha uzun süreli periyotlarda ortaya çıkacaktır. Şunu da dip not olarak belirtelim. Bu etkilerden korunmak için kulaklık kullanmanız yeterli olacaktır.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler