Ana sayfa Akıllı Telefon Hangi iPhone ne kadar radyasyon yayıyor? İşte SAR değerleri!

Hangi iPhone ne kadar radyasyon yayıyor? İşte SAR değerleri!

Ülkemizde de hali popüler olan iPhone modelleri ne kadar radyasyon yayıyor? Bu yazımızda güncel iPhone modellerinin SAR değerlerini sizlerle paylaşacağız. İşte detaylar.

Apple tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de hayli popüler bir şirket. Akıllı telefon pazarında önemli bir payı bulunan Cupertino merkezli üretici, uzun bir süredir ülkemizde kurumsal olarak hizmet veriyor.

Son bir iki yıldır çıkan iPhone modelleri hayli pahalı olsa da iPhone X öncesindeki modellerin kullanım açısından yaygın olduğunu söylemek mümkün. Peki gelelim asıl can alıcı soruya. iPhone modelleri ne kadar radyasyon yayıyor?

iPhone 12 AirPods ile birlikte gelebilir

Bilindiği üzere akıllı telefon modellerinin yaydığı radyasyon miktarı SAR değeri üzerinden ölçülüyor. Dünya genelinde SAR kriterlerini belirleyen belli kuruluşlar mevcut. Hiçbir üretici geliştirdiği akıllı telefonda bu değerleri aşamıyor. Yine de bazı üreticilerin SAR değerini uç kısımlarda sunduğunu unutmamamız gerekiyor.

Şimdi lafı daha fazla uzatmadan sizleri iPhone modellerinin yaydığı radyasyon yani SAR miktarı listesi ile başbaşa bırakalım. İşte iPhone ne kadar radyasyon yayıyor sorusunun yanıtı.

iPhone modellerinin SAR değerleri

iPhone 5

Kafa SAR değeri (AB): 0.9 W/kg
Vücut SAR değeri (AB): 0.95 W/kg

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler