Ana sayfa Akıllı Telefon SAR değeri nedir? Zararları nelerdir?

SAR değeri nedir? Zararları nelerdir?

SAR değeri kanser yapıyor!

Akıllı telefon kullanımının yaygınlaşması ile birlikte SAR değeri nedir, ne zaraları vardır gibi sorular da daha sık sorulmaya başlandı. Aslına bakılırsa Çin üretimi telefonlar bu kadar yayılmadan önce kimse akıllı telefon alırken SAR değerini sorgulamıyordu.

Fakat günümüzde Çinli markaların pazarda hızlı bir şekilde yükselişe geçmesiyle birlikte, kullanıcılar akıllı telefon alırken SAR değerini de sorgulamaya başladı.

Bu durumun temel nedeni ise bu değerin insan vücudundaki olumsuz etkileri. Peki SAR değerinin yüksek olması, insanlarda ne gibi yan etkilere neden oluyor? Bu etkileri kısa ve uzun süreli etkiler olarak iki temel başlıkta toplamamız mümkün.

Biz öncelikli olarak kısa süreli etkilerden bahsedeceğiz. Fakat öncelikli olarak şunu söyleyelim. Sıkça dile getirilen “akıllı telefonlar kanser yapar” söylemi, pek de asılsız sayılmaz.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler