iPhone modelleri sar değerleri (2019)

iphone 5

#İŞBİRLİĞİ

Akıllı telefon sektörünün lider isimlerinden biri olan Apple SAR konusunda yetirince dikkatli mi? İşte iPhone modelleri SAR değerleri tablosu.

Akıllı telefon pazarının önemli isimlerinden biri olan Apple, iPhone serisi ile kendisine has bir müşteri kitlesi edinmiş durumda. Hali hazırda sektörde en çok telefon sevkiyatı gerçekleştiren 3. isim olan Cupretino merkezli şirket, kar marjı tarafında ise açık ara önde bulunuyor.

Peki Apple kullanıcılarının güvenliğine ne derece önem veriyor. Malum, günlük yaşamda pek çok işimizi kolaylaştıran akıllı telefonlar aslında temel bir radyasyon kaynağı. Nitekim kullanıcılar her gün bu cihazlardan bir nebze de olsa radyasyon alıyorlar.

Dilerseniz bu konu hakkındaki tüm detaylara aşağıdaki yazıdan göz atabilirsiniz.

SAR değeri nedir? İnsanlara zararları nelerdi? Tıklayın, öğrenin

Peki Apple sar değeri konusunda ne kadar dikkatli. Malum SAR değeri konusunda en iyi işliği Samsung sergiliyor. Peki Apple bu konuda ezeli rakibine kafa tutabiliyor mu?

Bugün ki yazımızda iPhone modelleri SAR değerleri tablosu ile karşınızdayız. Tablomuzda güncel olarak kullanılan iPhone modellerinin kafa ve gövde SAR değerlerini listeledik. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan sizleri iPhone modelleri SAR değerleri tablosu ile başbaşa bırakalım.

iPhone modellerinin SAR değerleri

iPhone 5

iphone 5

Kafa SAR değeri (AB): 0.9 W/kg
Vücut SAR değeri (AB): 0.95 W/kg